Do třetice znovu druzí! Scuderia Praha a Josef Král slaví další stupně vítězů | Foto: 24H Series

Foto: 24H Series

Do třetice znovu druzí! Scuderia Praha a Josef Král slaví další stupně vítězů

Zdá se, že druhé místo je týmu Scuderia Praha v této sezoně vytrvalostního šampionátu 24H Series prostě souzeno. Pražský tým i s Josefem Králem vybojoval třetí stupně vítězů v řadě na německém Hockenheimringu.

Druhé místo v italském Mugellu, stejně tak na francouzské trati Paul Ricard a nyní také na okruhu v Bádensku-Württembersku. Taková je letošní bilance pražské Scuderie v evropské části seriálu 24H Series.

Na německém Hockenheimringu odstartoval působení českého týmu Josef Král vítězstvím v kvalifikaci a Ferrari 488 GT3 #11 tak do sobotní úvodní části dvanáctihodinového závodu odstartovalo z pole position.

V sobotu Král spolu s parťáky z posádky Matúšem Výbohem a Dennisem Waszkem bojoval především proti Porsche 911 GT3 R #66 týmu T2 Racing a Lamborghini Huracán GT3 Evo #10 stáje Leipert Motorsport.

Po polovině závodu pražská Scuderia vedla, nejlepší tři vozy však po šesti hodinách dělila jen minuta a devatenáct sekund. Bylo tudíž jasné, že nejlepší trojka bude mít při nedělním restartu stejný počet kol.

V neděli boj týmu Scuderia Praha proti stáji T2 Racing pokračoval a byli to nakonec Pieder Decurtins, Manuel Lauck a zkušený profesionál Marc Basseng, kdo s vozem Porsche #66 v Hockenheimu zvítězili.

V cíli druhá posádka Král, Waszek, Výboh s Ferrari #11 po 12 hodinách ztratila jen 53 sekund.

„Jsem moc rád, že se nám podařilo dokončit další dvanáctihodinový závod na druhém místě. Tentokrát jsme měli opravdu co dělat, protože nás provázely problémy s brzdami a k tomu nám ani nešla vysílačka, takže opravdu náročný závod. Na druhou stranu bych chtěl klukům z týmu Scuderia Praha Racing poděkovat za super rychlé auto, které mělo jednoznačně na vítězství a taky Matúšovi s Dennisem za skvělou jízdu. Snad už to příště prolomíme,“ napsal Josef Král webu F1sport.

Dalším podnikem sezony 2021 bude čtyřiadvacetihodinovka v portugalském Portimau, kde Scuderia Praha v minulosti získala vítězný hattrick. Na trati portugalské Grand Prix F1 se pojede 17. a 18. července.

Doporučujeme

Články odjinud