Do třetice znovu druzí! Scuderia Praha a Josef Král slaví další stupně vítězů

Zdá se, že druhé místo je týmu Scuderia Praha v této sezoně vytrvalostního šampionátu 24H Series prostě souzeno. Pražský tým i s Josefem Králem vybojoval třetí stupně vítězů v řadě na německém Hockenheimringu.
Foto: 24H Series
Do třetice znovu druzí! Scuderia Praha a Josef Král slaví další stupně vítězů | Foto: 24H Series

Druhé místo v italském Mugellu, stejně tak na francouzské trati Paul Ricard a nyní také na okruhu v Bádensku-Württembersku. Taková je letošní bilance pražské Scuderie v evropské části seriálu 24H Series.

Na německém Hockenheimringu odstartoval působení českého týmu Josef Král vítězstvím v kvalifikaci a Ferrari 488 GT3 #11 tak do sobotní úvodní části dvanáctihodinového závodu odstartovalo z pole position.

Druzí v Mugellu! Josef Král a Scuderia Praha slaví pódium

Druzí v Mugellu! Josef Král a Scuderia Praha slaví pódium

V sobotu Král spolu s parťáky z posádky Matúšem Výbohem a Dennisem Waszkem bojoval především proti Porsche 911 GT3 R #66 týmu T2 Racing a Lamborghini Huracán GT3 Evo #10 stáje Leipert Motorsport.

Po polovině závodu pražská Scuderia vedla, nejlepší tři vozy však po šesti hodinách dělila jen minuta a devatenáct sekund. Bylo tudíž jasné, že nejlepší trojka bude mít při nedělním restartu stejný počet kol.

V neděli boj týmu Scuderia Praha proti stáji T2 Racing pokračoval a byli to nakonec Pieder Decurtins, Manuel Lauck a zkušený profesionál Marc Basseng, kdo s vozem Porsche #66 v Hockenheimu zvítězili.

Znovu druzí! Scuderia Praha a Josef Král slaví pódium na Paul Ricard

Znovu druzí! Scuderia Praha a Josef Král slaví pódium na Paul Ricard

V cíli druhá posádka Král, Waszek, Výboh s Ferrari #11 po 12 hodinách ztratila jen 53 sekund.

„Jsem moc rád, že se nám podařilo dokončit další dvanáctihodinový závod na druhém místě. Tentokrát jsme měli opravdu co dělat, protože nás provázely problémy s brzdami a k tomu nám ani nešla vysílačka, takže opravdu náročný závod. Na druhou stranu bych chtěl klukům z týmu Scuderia Praha Racing poděkovat za super rychlé auto, které mělo jednoznačně na vítězství a taky Matúšovi s Dennisem za skvělou jízdu. Snad už to příště prolomíme,“ napsal Josef Král webu F1sport.

Dalším podnikem sezony 2021 bude čtyřiadvacetihodinovka v portugalském Portimau, kde Scuderia Praha v minulosti získala vítězný hattrick. Na trati portugalské Grand Prix F1 se pojede 17. a 18. července.

Další článek: Sainz: Monacké pódium nechutná tak dobře, jak by mělo

14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).
13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
13. června | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00