Do prvního závodu si opravdu věříme, říká Alonso

Fernando Alonso má naprostou důvěru ve schopnosti inženýrů Ferrari, a proto je přesvědčený, že bude mít v prvním závodě konkurenceschopné auto.

"Co se týče práce techniků Ferrari, jsem velmi klidný," řekl Španěl. "Máme nejlepší techniky na světě. Práce, kterou odvedeme v únoru, s mými a Felipovými návrhy na vylepšení vozu, mě opravdu naplňuje jistotou, co se prvního závodu týče. Máme tým, který je schopný vůz nastavit nejlépe za velmi krátkou dobu."

"Sebedůvěru máme díky technikům, datům z aerodynamického tunelu, zavěšení, mechanikům a motoru. Dokonce se může stát, že data z trati budou ještě povzbudivější."

Hlavní práce na novém voze začnou spolu s testy příští týden. Tým si také ověří, jestli výkonnost vozu odpovídá simulacím. Z výsledkových listin to ale nemusí být na první pohled patrné.

"Lepší představu budeme mít po prvním testu. S množstvím paliva, které můžeme dát do nádrže, bude vůz jinak zatížený," vysvětloval Španěl. "Během testu se soustředíme na svou práci a nebudeme věnovat pozornost časům na kolo. Uvidíme, jestli budeme s vozem spokojení."

Po prezentaci F10 byl Alonso také dotázán na nový bodovací systém, který vítězi závodu udělí více než dvojnásobný počet bodů než v minulých letech.

"Je to stejné pro všechny," odpověděl. "I když co se mě týče, jsem tradicionalista - přijdeme o některé statistiky. Dnes jsem na čtvrtém místě v top 10 celkového počtu získaných bodů v historii F1. Ta statistika ztratí po čase na významu, protože jezdci budou získávat více bodů. Ale tento sport potřeboval inovovat a oni takhle rozhodli, protože si myslí, že je to nejlepší."

Další článek: Ferrari: Třetí vozy poskytnuté zákaznickým týmům by formuli 1 prospěly

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen