Do první Grand Prix v Bahrajnu nastoupíme, tvrdí Campos

Adrian Campos odmítl spekulace, podle nichž je účast jeho týmu v letošním šampionátu ohrožena. Tým shání investory, ale celý na prodej není.

"Do prvního závodu nastoupíme," řekl Campos pro BBC. "Jednáme s lidmi, kteří by se chtěli stát podílníky. Očekáváme, že budeme mít více investorů."

V posledních dnech byl tým Campos Meta označován jako nejslabší článek startovního roštu 2010, tuto nelichotivou pozici převzal od USF1.

"Lidé moc mluví a působí nám problémy," reagoval Campos. "Svůj podíl v týmu nechci prodat a zůstanu šéfem týmu. Podmínkou pro nové podílníky je, že musí akceptovat všechny existující smlouvy."

"Hledáme investory a sponzory, ale náš projekt žije."

Mezi investory, s nimiž stáj jedná, patří Tony Teixeira. Podle Campose má tým díky příjmům od Formula One Management a druhého, zatím nepotvrzeného jezdce, zajištěný téměř celý rozpočet.

Za tým Campos se postavil i konstruktér Dallara, který mu staví vůz. Popřel spekulace, podle kterých španělská stáj platí pozdě. "To není pravda, alespoň co se nás týče," řekl výkonný ředitel Andrea Pontremoli. "Pokračujeme ve stavbě vozu, už má za sebou nárazové testy."

Monopost týmu Campos Meta by měl poprvé vyjet na trať v třetím ze čtyř předsezónních testů. V roli závodního pilota potvrdil Campos zatím jen Bruna Senna, týmového kolegu pro Brazilce stále hledá. Přiznal jednání s Vitalijem Petrovem, Pastorem Maldonadem a třetím nejmenovaným jezdcem, který by ale ve formuli 1 byl také nováčkem.

Další článek: Red Bull Racing vynechá první testy letošní sezóny