Do příštího roku odstraníme všechny nedostatky, slíbili Korejci

Okruh v Jeongamu byl v době konání premiérové korejské Grand Prix v nedokončeném stavu. Do následujícího závodu ale Korejci chtějí odstranit vše, co uplynulý víkend působilo komplikace.
Do příštího roku odstraníme všechny nedostatky, slíbili Korejci

"Uvědomuji si, že máme slabiny. Do příštího roku je vyřešíme a udělám to velmi rád," řekl šéf korejské GP Jung Čo Čung pro Autosport. "Musíme se zabývat cestami kolem okruhu, můžeme pomoci s vylepšením ubytování a budeme mít lepší systém. Vím, že problémy byly v některých zatáčkách na trati, potřebujeme více trávy a je třeba dopracovat tribuny. Vím, co je třeba udělat a já to udělám."

Největšími nedostatky netrpěla samotná trať, protože ta byla dokončena včas, ale okolní zázemí. Velmi problematické bylo ubytování, v okolí ho byl v požadované kvalitě zoufalý nedostatek. A fanoušci doplatili na nedokončené silnice. Před závodem se vytvořily dopravní zácpy a někteří lidé museli zaparkovat tam, kde zrovna byli, a utíkat pěšky na okruh. "Slyšel jsem, že když začal závod, některá auta zůstala venku, lidé je tam nechali a přišli," potvrdil Čung. "To mě velmi mrzí. Musíme pro příští rok najít řešení."

I když byla trať na závodní víkend připravená, stejně hrozilo, že se Grand Prix neuskuteční. Na vině bylo počasí. "Měl jsem velké obavy, když odjeli dvě kola a zastavili," přiznal Čung. "Měl jsem obavy, že závod zruší. Bylo to pro mě těžké, protože fanoušci sem cestovali tři hodiny ze Soulu a Pusanu a čekali kvůli dešti pět hodin! Ale pan Ecclestone ukázal, jak silná formule 1 je. Myslím, že jsme závodem, který trval 2 hodiny a 48 minut, vytvořili rekord! To nikdy předtím nebylo a myslím, že lidem se to hodně líbilo."

Podle Čunga se přišlo na nedělní závod podívat 100 tisíc lidí, na sobotní kvalifikaci 62 tisíc a na páteční tréninky 42 tisíc.

Další článek: Jezdci chtějí, aby se jich FIA ptala na všechny změny ve formuli 1

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00