Do Petrohradu míří DTM, formule 1 by měla zůstat v Soči

Před letošní ruskou grand prix se v médiích objevovaly spekulace týkající se možného přesunu závodu formule 1 v Rusku ze Soči do Petrohradu. Na nový okruh nedaleko „klenotu na Něvě“ však podle všeho nejspíš zamíří šampionát DTM, zatímco formule 1 by měla zůstat v černomořském olympijském letovisku.
Do Petrohradu míří DTM, formule 1 by měla zůstat v Soči

Nedaleko Finského zálivu u ruské metropole Petrohrad roste nový okruh podle návrhu architekta Hermanna Tilkeho, který nese označení Igora Drive a od FIA obdržel hodnocení Grade 2 (nedostatečné pro pořádání grand prix F1).

Igora Drive byl v médiích před ruskou grand prix v Soči minulý víkend označován jako možná budoucí destinace pro závody „královny motorsportu“ na území Ruska, tyto spekulace se však zřejmě nezakládaly na pravdě.

Na nový okruh u Petrohradu by totiž měl zamířit prestižní německý šampionát cestovních vozů DTM, který již v minulosti v Rusku pravidelně závodil, a to na Moscow Raceway v letech 2013 až 2017.

Na Igora Drive by mohly vozy DTM zamířit již v příští sezóně, a to v termínu od 29. do 31. května. Toto datum je zaneseno do provizorního kalendáře sezóny 2019, avšak ještě bez konkrétní destinace.

Velká cena Ruska se od roku 2021 možná přesune ze Soči do Petrohradu

Velká cena Ruska se od roku 2021 možná přesune ze Soči do Petrohradu

„Vzhledem k nepotvrzenému místu konání jednoho ze závodních víkendů můžu potvrdit, že ITR vede jednání s okruhy v Rusku a také se třemi dalšími okruhy v Evropě,“ řekl pro motorsport.com mluvčí promotéra DTM společnosti ITR.

Igora Drive by se po Monze a švédském Anderstorpu mohl stát třetím novým okruhem pro šampionát DTM v příští sezóně.

V roce 2018 navštívil okruh Igora Drive i prezident FIA Jean Todt, což zesílilo spekulace o možném závodu formule 1 v nové ruské destinaci. Ruská strana však tuto možnost minulý víkend zamítla.

„Současný kontrakt předpokládá, že ruskou grand prix formule 1 hostí Soči. Smlouva je platná až do roku 2025,“ řekl pro ruskou agenturu Interfax Ilja Dzhus, mluvčí náměstka ruského premiéra Dmitryho Kozaka.

„Rosgonki (promotér ruské grand prix) s majiteli práv nediskutoval o možném přesunu ruského závodu do jiného města.“

Jenson Button si vyzkouší DTM. V říjnu nastoupí do závodů v Hockenheimu

Jenson Button si vyzkouší DTM. V říjnu nastoupí do závodů v Hockenheimu

Foto: Will Taylor-Medhurst

Další článek: Vettel se v Maranellu připravoval na zakletou Suzuku

11:30 | Nicholase Latifiho čekají tři první tréninky v řadě. Může to být příprava na příští rok. Latifi je favoritem na sedačku u Williamsu.
18. října | Alex Albon navštívil Correu v nemocnici. odkaz
18. října | V nejbližších dnech by mělo být oznámeno předčasné ukončení spolupráce mezi McLarenem a Petrobrasem.
18. října | Mladík Red Bullu Patricio O’Ward, který v japonské super formuli nahradil Ticktuma, bude nahrazen Jurim Vipsem. #helmutovagelotinaa

GP Mexika 2019

Pátek 25. října 2019
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 26. října 2019
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 27. října 2019
Závod 20.10