Do Petrohradu míří DTM, formule 1 by měla zůstat v Soči

Před letošní ruskou grand prix se v médiích objevovaly spekulace týkající se možného přesunu závodu formule 1 v Rusku ze Soči do Petrohradu. Na nový okruh nedaleko „klenotu na Něvě“ však podle všeho nejspíš zamíří šampionát DTM, zatímco formule 1 by měla zůstat v černomořském olympijském letovisku.
Do Petrohradu míří DTM, formule 1 by měla zůstat v Soči

Nedaleko Finského zálivu u ruské metropole Petrohrad roste nový okruh podle návrhu architekta Hermanna Tilkeho, který nese označení Igora Drive a od FIA obdržel hodnocení Grade 2 (nedostatečné pro pořádání grand prix F1).

Igora Drive byl v médiích před ruskou grand prix v Soči minulý víkend označován jako možná budoucí destinace pro závody „královny motorsportu“ na území Ruska, tyto spekulace se však zřejmě nezakládaly na pravdě.

Na nový okruh u Petrohradu by totiž měl zamířit prestižní německý šampionát cestovních vozů DTM, který již v minulosti v Rusku pravidelně závodil, a to na Moscow Raceway v letech 2013 až 2017.

Na Igora Drive by mohly vozy DTM zamířit již v příští sezóně, a to v termínu od 29. do 31. května. Toto datum je zaneseno do provizorního kalendáře sezóny 2019, avšak ještě bez konkrétní destinace.

Velká cena Ruska se od roku 2021 možná přesune ze Soči do Petrohradu

Velká cena Ruska se od roku 2021 možná přesune ze Soči do Petrohradu

„Vzhledem k nepotvrzenému místu konání jednoho ze závodních víkendů můžu potvrdit, že ITR vede jednání s okruhy v Rusku a také se třemi dalšími okruhy v Evropě,“ řekl pro motorsport.com mluvčí promotéra DTM společnosti ITR.

Igora Drive by se po Monze a švédském Anderstorpu mohl stát třetím novým okruhem pro šampionát DTM v příští sezóně.

V roce 2018 navštívil okruh Igora Drive i prezident FIA Jean Todt, což zesílilo spekulace o možném závodu formule 1 v nové ruské destinaci. Ruská strana však tuto možnost minulý víkend zamítla.

„Současný kontrakt předpokládá, že ruskou grand prix formule 1 hostí Soči. Smlouva je platná až do roku 2025,“ řekl pro ruskou agenturu Interfax Ilja Dzhus, mluvčí náměstka ruského premiéra Dmitryho Kozaka.

„Rosgonki (promotér ruské grand prix) s majiteli práv nediskutoval o možném přesunu ruského závodu do jiného města.“

Jenson Button si vyzkouší DTM. V říjnu nastoupí do závodů v Hockenheimu

Jenson Button si vyzkouší DTM. V říjnu nastoupí do závodů v Hockenheimu

Foto: Will Taylor-Medhurst

Další článek: Vettel se v Maranellu připravoval na zakletou Suzuku

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00