Do nového williamsu usedne jako první Wolffová

Susie Wolffová bude mít letos v roli testovací jezdkyně Williamsu více práce než loni, dokonce to bude ona, kdo pokřtí nový FW35 prvními koly.
Do nového williamsu usedne jako první Wolffová

I když její manžel Toto odešel pracovat pro Mercedes, Wolffová zůstává věrná týmu z Grove. Williams oznámil, že jeho jezdkyně bude letos odvádět většinu práce na vývoji aerodynamiky vozu v testech na rovinkách. Kromě toho ji samozřejmě čekají dlouhé hodiny v simulátoru.

A protože se Williams rozhodl svůj letošní vůz poprvé vyslat na trať ještě před nasazením do oficiálních testů, bude Wolffová tím, kdo se v FW35 sveze jako první. Williams hodlá tento neveřejný test na rovince uskutečnit ve španělské Idiadě někdy v únoru, datum neupřesnil.

Oficiální premiéry se FW35 poté dočká 19. února v Barceloně, kde s ním v řádných testech budou jezdit Pastor Maldonado a Valtteri Bottas.

"Susie se ukázala být cenným přínosem pro naši jezdeckou sestavu a její zpětná vazba ze simulátoru je bezkonkurenční," konstatoval technický šéf týmu Mike Coughlan. "V důsledku toho letos její roli povýšíme a těším se na pokrok, kterého dosáhneme díky příspěvkům Susie, Pastora a Valtteriho."

Wolffová se stala testovací jezdkyní Williamsu loni v dubnu a na podzim se v Silverstonu projela s FW33.

Diskuze (41) Další článek: Tento týden představí své nové vozy většina týmů, dnes začne Lotus
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30