Do nové sezony vstupujeme s nejvyššími ambicemi, ozývá se z Ferrari

Italové jsou přesvědčeni, že se poučili z chyb, kterých se v minulosti dopouštěli, a díky tomu bude maranellská stáj opět vážným kandidátem na celkové vítězství.
Do nové sezony vstupujeme s nejvyššími ambicemi, ozývá se z Ferrari

Naposledy se ve Ferrari radovali z triumfu v Poháru konstruktérů v sezoně 2008. Na titul mezi jezdci čekají ještě o jeden rok déle. Není proto divu, že v novém ročníku chtějí Italové jediné, a sice návrat na přední příčky. K tomu jim má dopomoci vůz F2012, na kterém se nachází mnoho nových prvků.   

"Jsem si jist, že náš vůz bude vítězit hned od začátku. Z minulosti jsme se hodně poučili a chopili jsme se několika obtížných rozhodnutí. Jsem si ale jist, že naše úsilí bude tímto vozem prezentováno," nechal se slyšet šéf týmu Stefano Domenicali.

"Z technického úhlu pohledu tu máme několik novinek, co se týče mechaniky a také tvaru vozu. Na to, abychom zapracovali na autě, dosáhli spolehlivosti a otestovali nové pneumatiky, které nám byly dodány Pirelli, máme dvanáct dnů."

Navzdory loňským neúspěchům, kdy stáj získala jediné vítězství zásluhou Alonsa ve Velké ceně Velké Británie, svým jezdům Domenicali plně důvěřuje.

"K Fernandovi nemusím dodávat nic o jeho schopnostech. V těžkých časech loňského roku s námi prodloužil smlouvu na mnoho let, což ukazuje jeho zodpovědnost. Felipe je tu s námi v F1 deset let. Jsem si jist, že tento rok po obtížné sezoně ukáže jeho velkou hodnotu jak sobě, tak také celému týmu," dodává.

Ferrari udělalo během loňského roku rozsáhlé změny ve své organizaci. Tou nejvýznamnější byl odchod technického ředitele Alda Costy, jehož místo zaujal Pat Fry, který přišel z McLarenu. Prezident italské stáje Luca di Montezemolo vyzdvihl úsilí celého týmu a dodává, že tato reorganizace na klíčových místech bude jedním z nejdůležitějších kroků k zajištění úspěchu.

"Tyto změny jsou důležité a dávají nám možnost mít velmi konkurenceschopný tým. Všechno bylo vylepšeno a jsem si jist, že za to budeme odměněni," podotýká Montezemolo.

Fernando Alonso vstupuje v barvách Ferrari do své třetí sezony. Do prvního závodu zbývá ještě několik týdnů a španělský jezdec doufá, že během zimních testů se podaří vůz F2012 připravit tak, aby s ním mohl v Austrálii pomýšlet na vítězství.

"Vypadá to velmi odlišně od toho, co jsme viděli v posledních dvou letech. Jsem si jist, že se nám bude tento rok dařit dobře. Věřím ve schopnosti, které tu ve Ferrari máme. Máme dva měsíce na to, abychom se připravili před prvním závodem."

"Musíme bojovat o titul a získat tolik bodů, kolik jen bude možné. Musíme být tak konzistentní a rázní, jak jen to půjde," má jasno Španěl.

Alonsova slova potvrzuje také týmový kolega Massa. "Dovolte mi říci, že to (auto) vypadá velmi, velmi agresivně. Vždy jsme chtěli vyvíjet nové modely, takže jsem tímto novým vozem ohromen," řekl vicemistr světa z roku 2008.

Brazilec si je každopádně vědom, že letošní sezona bude pro jeho další kariéru ve formuli 1 klíčová: "Pro mě a pro tým to bude velmi důležitý rok. Rok 2012 bude vítězný rok. Chceme bojovat, abychom získali šampionát zpět. Chceme vidět Ferrari vyhrávat tak často, jak jen to půjde."

Další článek: Josef Král bude i letos závodit v GP2, a překvapivě hned s týmem šampionů

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00