Do nejlepší desítky se v belgické kvalifikaci nedostal ani jeden pilot Ferrari

V mokrých podmínkách kvalifikace na Velkou cenu Belgie formule 1 se týmu Ferrari nedařilo. Charles Leclerc ani Carlos Sainz se nedostali mezi deset nejrychlejších.
Foto: Getty Images / Dan Mullan
Do nejlepší desítky se v belgické kvalifikaci nedostal ani jeden pilot Ferrari | Foto: Getty Images / Dan Mullan

Leclerc skončil ve druhé části kvalifikace na jedenácté pozici, jeho týmový kolega ještě o dvě místa za ním. Oba si ale na roštu posunou před Valtteriho Bottase, který si z Maďarska přivezl penalizaci pěti míst za způsobení kolize v prvním kole.

„Dnes to pro nás byla zrádná kvalifikace. Je to škoda, protože jsem byl celkem spokojen s vyvážením vozu a naše celková výkonnost nebyla tak špatná, když uvážíme podmínky na trati. Teď si myslím, že by bylo lepší počkat s výměnou pneumatik v Q2, ale takhle je to už jednoduché říct,“ řekl Leclerc.

„Nyní se musíme soustředit na závod. Bude to těžké, ale zároveň vzrušující. Počasí bude bezpochyby hrát důležitou roli.“

Obtížný víkend, připouští Sainz

Jeho týmový kolega Sainz připouští, že to pro něj zatím ve Spa-Francorchamps nebyl jednoduchý víkend.

„Po třetím tréninku jsme to tak trochu očekávali. Nejsem rád, protože jízdu v dešti si vždy užívám. Dnes jsme ale neměli správné vyvážení a přilnavost. Měli jsme problém zahřát přední pneumatiky a neměli jsme žádný cit na brzdách. Musíme se na to podívat,“ řekl Sainz.

„Dnes to bylo také o tom vyjet na trať ve správný moment na správných pneumatikách. Jelikož déšť přicházel velmi rychle, bylo velmi těžké se správně rozhodnout. Uvidíme, co počasí přinese zítra. Uděláme maximum, abychom dosáhli nejlepšího možného výsledku.“

Další článek: Hamilton doufá, že v závodě se vyplatí nastavení vozu, kterým se s Mercedesem vydal

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00