Do Maranella míří také Jean-Eric Vergne!

Ferrari přivítalo v průběhu několika dní dalšího nového testovacího jezdce. Tentokrát je to dokonce velmi pikantní. Pro Ferrari bude pracovat bývalý pilot Toro Rosso Jean-Eric Vergne!
Do Maranella míří také Jean-Eric Vergne!

Vergne původně uvažoval o IndyCar. Nakonec ale zřejmě zůstane v Evropě. Ferrari ho totiž oznámilo jako testovacího jezdce. Vergne je v průběhu několika dní už druhou jezdeckou posilou Ferrari. Podobnou roli bude mít také Esteban Gutiérrez. Zatímco Mexičan jezdil za Sauber, který má k Ferrari blízko, v případě odchovance Red Bullu je situace o něco pikantnější.

Ferrari zároveň potvrdilo, že z týmu odchází Pedro de la Rosa. 

Vergne by měl pracovat zejména na simulátoru. Ferrari tak bude mít hned dva testovací jezdce, kteří mají zkušenosti s aktuálními vozy. 

„Je mi ctí se připojit k rodině Ferrari a k nejprestižnějšímu týmu v historii formule 1,“ řekl Vergne, který věří, že pomůže Ferrari dostat se zpět na vrchol.“

„Poté,co jsem pracoval dva roky na jednom z nejlepších simulátoru ve formuli 1  a následně jsem strávil tři roky v Toro Rosso, bude má zkušenost přidána k velkému úsilí, které již probíhá a jehož cílem je návrat týmu na nejvyšší úroveň. Jsem velmi rád, že se plní můj sen stát se součástí Scuderie Ferrari.“

Další článek: Týmy formule 1 potřebují víc než jen jednoho šéfa, říká Wolff

17:54 | Vandoorne jezdí ve FE, Gutiérrez nemá platnou licenci. Pokud by nastal problém u McLarenu, nastoupí za něj Paul di Resta.
17:21 | Podle určitých spekulací se výsledek vyšetřování Racing Pointu dozvíme až v pátek před tréninkem.
17:01 | Pirelli zrušilo testy nových pneumatik v prvních 30 minutách FP2. Po defektech chce dát týmům více času pracovat se současnými pneumatikami.
13:14 | Po debutu v DTM se Robert Kubica vrací za volant vozu F1. V pátek ho čeká další první trénink s Alfou Romeo.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10