Do Maranella míří také Jean-Eric Vergne!

Ferrari přivítalo v průběhu několika dní dalšího nového testovacího jezdce. Tentokrát je to dokonce velmi pikantní. Pro Ferrari bude pracovat bývalý pilot Toro Rosso Jean-Eric Vergne!
Do Maranella míří také Jean-Eric Vergne!

Vergne původně uvažoval o IndyCar. Nakonec ale zřejmě zůstane v Evropě. Ferrari ho totiž oznámilo jako testovacího jezdce. Vergne je v průběhu několika dní už druhou jezdeckou posilou Ferrari. Podobnou roli bude mít také Esteban Gutiérrez. Zatímco Mexičan jezdil za Sauber, který má k Ferrari blízko, v případě odchovance Red Bullu je situace o něco pikantnější.

Ferrari zároveň potvrdilo, že z týmu odchází Pedro de la Rosa. 

Vergne by měl pracovat zejména na simulátoru. Ferrari tak bude mít hned dva testovací jezdce, kteří mají zkušenosti s aktuálními vozy. 

„Je mi ctí se připojit k rodině Ferrari a k nejprestižnějšímu týmu v historii formule 1,“ řekl Vergne, který věří, že pomůže Ferrari dostat se zpět na vrchol.“

„Poté,co jsem pracoval dva roky na jednom z nejlepších simulátoru ve formuli 1  a následně jsem strávil tři roky v Toro Rosso, bude má zkušenost přidána k velkému úsilí, které již probíhá a jehož cílem je návrat týmu na nejvyšší úroveň. Jsem velmi rád, že se plní můj sen stát se součástí Scuderie Ferrari.“

Další článek: Týmy formule 1 potřebují víc než jen jednoho šéfa, říká Wolff