Do korupční aféry kolem prodeje formule 1 je údajně zapletený Briatore

Bývalý šéf týmu Renault Flavio Briatore je podle Němců vyšetřován v souvislosti s podezřelým prodejem podílu ve formuli 1, jehož ústřední postavou je Gerhard Gribkowsky.
Do korupční aféry kolem prodeje formule 1 je údajně zapletený Briatore

List Süddeutsche Zeitung informoval, že se němečtí vyšetřovatelé zajímají o aktivity Flavia Briatoreho a několika právníků v souvislosti s transakcemi, které doprovázely prodej podílu ve formuli 1 v roce 2005.

Ze zpronevěry a korupce už německý státní žalobce obvinil Gerharda Gribkowskyho, jenž v inkriminované době pracoval v bance BayernLB, jež podíl prodávala současnému majiteli CVC.

Gribkowsky měl přijmout od Bernieho Ecclestona úplatek za to, že nenechal řádně ocenit hodnotu prodávaného podílu. Ecclestone přiznal, že Gribkowskymu peníze poslal, ale tvrdí, že to bylo z důvodu vydírání.

Podle Süddeutsche Zeitung přišly Gribkowskymu peníze přes společnost, kterou vlastní Flavio Briatore. Pozornost věnují vyšetřovatelé také několika právníkům v Ženevě a Londýně, přičemž švýcarská policie údajně již prohledala jejich kanceláře.

Další článek: Webber může u Red Bullu zůstat další čtyři roky, Ricciardo se teprve učí

17:41 | Andreas Seidl si myslí, že nejlepší auto ze středu pole má nyní Racing Point.
11:18 | Red Bull vloni utratil 237,3 milionu liber, což je o 2,3 milionu méně než v roce 2018.
30. září | Max Verstappen dnes slaví 23. narozeniny.
29. září | Ještě upřesnění: Ilott nahradí v prvním tréninku Grosjeana, Schumacher zase Giovinazziho.