Do korupční aféry kolem prodeje formule 1 je údajně zapletený Briatore

Bývalý šéf týmu Renault Flavio Briatore je podle Němců vyšetřován v souvislosti s podezřelým prodejem podílu ve formuli 1, jehož ústřední postavou je Gerhard Gribkowsky.
Do korupční aféry kolem prodeje formule 1 je údajně zapletený Briatore

List Süddeutsche Zeitung informoval, že se němečtí vyšetřovatelé zajímají o aktivity Flavia Briatoreho a několika právníků v souvislosti s transakcemi, které doprovázely prodej podílu ve formuli 1 v roce 2005.

Ze zpronevěry a korupce už německý státní žalobce obvinil Gerharda Gribkowskyho, jenž v inkriminované době pracoval v bance BayernLB, jež podíl prodávala současnému majiteli CVC.

Gribkowsky měl přijmout od Bernieho Ecclestona úplatek za to, že nenechal řádně ocenit hodnotu prodávaného podílu. Ecclestone přiznal, že Gribkowskymu peníze poslal, ale tvrdí, že to bylo z důvodu vydírání.

Podle Süddeutsche Zeitung přišly Gribkowskymu peníze přes společnost, kterou vlastní Flavio Briatore. Pozornost věnují vyšetřovatelé také několika právníkům v Ženevě a Londýně, přičemž švýcarská policie údajně již prohledala jejich kanceláře.

Diskuze (79) Další článek: Webber může u Red Bullu zůstat další čtyři roky, Ricciardo se teprve učí
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00