Do konce sezony potřebujeme zvrátit negativní trend naší výkonnosti, říká Krack | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Do konce sezony potřebujeme zvrátit negativní trend naší výkonnosti, říká Krack

Výkonnost a výsledky Astonu Martin jsou ve druhé polovině sezony výrazně slabší než v úvodu sezony. Podle Mika Kracka musí stáj tento trend zvrátit.

Zatímco v první polovině sezony bylo možné Aston Martin označit za nejvíce pozitivní překvapení probíhající ročníku, s přibývajícími závody stáj ze Silverstone slábne.

Projevuje se to i v šampionátu týmů. Ještě po šestém závodě sezony v Barceloně držel Aston Martin v Poháru konstruktérů stříbrnou pozici. Postupně se přes něj přehnal nejen Mercedes, ale i Ferrari. Na Aston Martin navíc začíná dotírat McLaren, jehož výsledková trajektorie má naopak vzestupnou tendenci.

Není proto divu, že šéf stáje Mike Krack souhlasí s tím, že Aston Martin potřebuje tento trend zvrátit.

„Ano, s tím stoprocentně souhlasím. To je velmi důležité. Je to tak trochu opak loňského roku,“ nechal se podle Autosportu slyšet Krack, který tím připomněl situaci z minulé sezony, kdy síla Astonu postupně rostla.

„Když máte dobrý start a pak se před vás ostatní dostávají, tak je to pro morálku mnohem těžší, než když to máte naopak. Proto je pro nás důležité, abychom tento trend otočili,“ uvědomuje si Lucemburčan.

Hlavním důvodem, proč se Astonu momentálně tolik nedaří je podle Kracka to, že se britské stáji nedaří vůz vyvíjet tak efektivně jako konkurenci.

„Je to něco, na čem musíme pro nadcházející závody zapracovat. Musíte mít auto, které funguje všude. A to se nám momentálně nedaří.“

Doporučujeme

Články odjinud