Do jezdecké akademie Williamsu míří Jamie Chadwick, která vede šampionát W Series

Jamie Chadwick vyhrála první závod W Series. V tom druhém v sobotu v Zolderu byla druhá. Celkově je se 43 body ve vedení série. Williams oznámil, že se Chadwick stane členkou jezdecké akademie.
Do jezdecké akademie Williamsu míří Jamie Chadwick, která vede šampionát W Series

Jamie Chadwick dnes slaví 21. narozeniny a dostala pěkný dárek. Po sobotním pódiu ve W Series bylo potvrzeno, že se stane členkou jezdecké akademie Williamsu a také vývojovou jezdkyní.

Členem jezdecké akademie britské stáje je také Nicholas Latifi, který se minulý týden zúčastnil předsezónních testů. 

Chadwick toho má za sebou i přes svůj věk poměrně hodně. Vyhrála šampionát Britské GT, nebo závod britské F3, kde skončila celkově devátá a osmá.

Podle Williamsu bude plně zapojena do činnosti týmu v továrně v Grove i na trati. Zúčastní se také tří víkendů formule 1 a to počínaje Velkou cenou Velké Británie. Na okruhu bude mít především marketingové povinnosti. Bude také pracovat na simulátoru. 

„Připojit se k Jezdecké akademii Williamsu je velká čest,“ řekla Chadwick. „Čas strávený na simulátoru je fantastickou příležitostí pro můj další rozvoj. Těším se, že budu trávit čas v továrně v Grove. Vnořím se do aktivit týmu, budu pomáhat všude, kde budu moci.“

Foto: W Series

Další článek: Mladí jezdci podle Hamiltona ukazují, že F1 není dostatečně náročná na řízení

17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.