Do formule 1 vstoupíme nejpozději v roce 2011, věří Stefan GP

Srbský tým Stefan GP se nevzdává naděje na vstup do formule 1. I když je startovní rošt zaplněný, pokračuje v přípravách a pokud to nevyjde příští rok, v sezóně 2011 prý už určitě.

"Máme dva plány, A a B," řekl Zoran Stefanovič pro Autosport. "I když doufáme, že to všech 13 týmů dotáhne na startovní rošt, a určitě nechceme, aby někdo odpadnul, doufáme, že budeme 14. týmem."

"Ale pokud to nevyjde, máme plán B, což je vstup do formule 1 v roce 2011. Určitě jsme své plány nepozastavili, máme v úmyslu tu být, pokud ne v roce 2010, tak v roce 2011."

Zatímco tento týden představily své jezdce týmy Virgin Racing a Lotus F1, ostatní dva nováčci Campos Meta a USF1 zůstávají zatím potichu. To z nich dělá největší kandidáty na případné odstoupení, což by otevřelo dveře Stefanu GP.

Na prodej jsou technologie a vůz Toyota TF110, čehož chce srbská stáj využít. Dohoda uzavřena ještě nebyla, ale obě strany intenzivně jednají. Finance jsou podle Stefanoviče zajištěny také, podporu má projekt i od srbské vlády.

"Pokud nezískáme místo v příští sezóně, máme v úmyslu celý rok testovat. Máme podepsané jezdce a smlouvu na motory," uvedl Stefanovič. "A máme Mika Coughlana (bývalý designér McLarenu) a mnoho dalších lidí z formule 1."

Detaily chce však tým prozradit až později. Sice zatím nemá smlouvu na pneumatiky Bridgestone, ale v tom problém nevidí, jakmile by získal místo, podepsal by jí.

Překážkou by už neměla být ani stížnost, kterou letos Stefan GP podal Evropské komisi. Domníval se, že výběrové řízení FIA na nové týmy nebylo transparentní. Ale nakonec dospěl k závěru, že tento spor nikomu neprospěje a stížnost stáhnul.

"Nebyla to soudní žaloba, šlo o jiný postup," vysvětloval Stefanovič. "Byla to stížnost na spravedlivost určitého procesu, nebo na něco jako monopol, za což jsem to považoval."

"Ale když jsem si to na konci srpna pečlivě promyslel - začali jsme na začátku srpna - rozhodli jsme se v tom nepokračovat."

Váš názor Další článek: Räikkönen: Smlouvu v rallye mám na rok, ale možná zůstanu déle
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.
6. prosince | Jak se vám líbila letošní sezóna? Oznámkujte ji jako ve škole