Do formule 1 údajně míří USF1, nový americký tým

Zapojit by se chtěl od roku 2010.

Klepněte pro větší obrázek


Do formule 1 se prý od roku 2010 chystá vstoupit nový tým ze Spojených států. Podle německého serveru Motorsport-Total ho připravují americký inženýr Ken Anderson a britský novinář Peter Windsor. Jediným důkazem o existenci takové snahy je ale zatím jen logo vyvěšené na webové adrese usf1.com.

Nová stáj by se měla oficiálně představit v únoru. Bernie Ecclestone o jejích ambicích údajně ví a předběžně souhlasí. Nováček prý bude sídlit v americkém Charlotte v Severní Karolíně s evropskou pobočkou ve španělském Bilbau. Tým by chtěl do formule 1 přivést americké jezdce a americké technologie.

Ken Anderson dosáhl největších úspěchů jako designér v IndyCar. Působil taky jako technický ředitel u týmu Haas/CNC v NASCAR. Na přelomu 80. a 90. let pracoval jako inženýr i ve formuli 1 u týmů Ligier a Onyx.

Peter Windsor píše pro britský F1Racing a točí reportáže většinou pro americké televizní stanice. Po každém závodě navíc moderuje oficiální tiskovou konferenci. V osmdesátých letech pracoval jako manažer pro Ferrari a Williams. Má vlastní manažerskou firmu pro jezdce z formule 1, GP2 a formule 3.

Další článek: FOTA jednala o úsporných opatřeních pro rok 2010