Do formule 1 by se Kubica mohl vrátit jako testovací jezdec Pirelli

Sportovní šéf Pirelli Paul Hembery by rád umožnil Robertu Kubicovi znovu usednout do F1, pokud se polský jezdec dostatečně zotaví.
Do formule 1 by se Kubica mohl vrátit jako testovací jezdec Pirelli

Kubica se po své nehodě z rallye vrátil do soutěží v minulých týdnech, když závodil opět v rallye. Chtěl by se vrátit i do formule 1, ale zatím neví, jestli se mu na to dostatečně uzdraví pravá ruka.

Pokud ano, dát mu příležitost by bylo ochotné Pirelli, a to v roli testovacího jezdce v příští sezóně. Jaime Alguersuari, který pro Italy testuje letos, naznačil, že se příští rok vrátí do závodního kokpitu.

"Je pravděpodobnější, že s Robertem budeme pracovat spíš v rallye než v F1, ale uvidíme," uvedl Hembery. "S Robertem jsem delší dobu nemluvil, ale pracujeme na několika projektech, do kterých by se mohl zapojit, takže by to možné bylo."

"Nevím, jestli by to v tuto chvíli mohl dělat. Ale on je ten typ člověka, kterého by rok s námi postavil do dobré pozice pro návrat v roce 2014, pokud to fyzicky zvládne. Bylo by skvělé, pokud bychom to mohli uskutečnit."

Jak už Hembery řekl, klíčová bude Kubicova fyzická kondice. Ovšem pokud mu umožní jízdu s vozem F1 naplno, dá se očekávat, že uspořádat pro něj test s dva roky starým vozem bude ochotný i některý z týmů. U Pirelli by jezdil s renaultem z roku 2010, tedy s posledním monopostem, se kterým závodil.

Další článek: De la Rosa dostal novou převodovku a čeká ho trest

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10