Do deseti let bude ve formuli 1 závodit žena, předpovídá Wolffová

Testovací jezdkyně Williamsu Susie Wolffová je přesvědčená, že formule 1 brzy přestane být výhradně mužskou záležitostí a do závodního kokpitu se posadí žena.
Do deseti let bude ve formuli 1 závodit žena, předpovídá Wolffová

Formule 1 má letos dvě testovací jezdkyně, kromě manželky spolumajitele Williamsu Wolffové působí na této pozici také María de Villotaová u Marussie. Wolffová si je jistá, že to je pro ženy jen první krok.

"Věřím, že k tomu dojde dříve nežli později. Určitě během příštích deseti let," odpověděla na otázku BBC, kdy bude ve formuli 1 závodit žena. "V motorsportu existují předsudky, ale myslím, že se to pomalu mění a přichází čím dál více žen."

"Byl by to obrovský krok v důvěře, kdyby jeden nebo dva týmy daly příležitost ženě. Ve formuli 1 je mnoho lidí, kteří to chtějí. Jakmile vstoupí do formule 1 první žena, myslím, že to otevře příležitosti dalším."

První ženou v závodním kokpitu po více než dvaceti letech by se mohla stát sama Wolffová, ale tvrdit to nechce. Zatím ve voze ani nejela, letos v létě ji čeká první test aerodynamiky na rovince.

"Je to skvělá příležitost, ale nejdřív se musím naučit chodit, než budu běhat. Frank (Williams) mi dal tuto šanci a je na mně, abych se jí chopila oběma rukama a zjistila, co s ní dokážu udělat."

"K závodní sedačce ve formuli 1 je to ještě hodně dlouhá cesta. Musím si nejdřív získat respekt týmu a ukázat mu, co dokážu. Je důležité, aby pokud se žena dostane do formule 1, tak díky zásluhám, jinak nevydrží dlouho. Musíte být dost dobří, jinak tu nezůstanete."

Na otázku, co by pro ni bylo ve formuli 1 splněným snem, Wolffová odpověděla: "Ten sen si prožívám. Vždy jsem chtěla být úspěšná závodnice. Snem je formule 1. Jsem na cestě, jsem součástí Williamsu, a to je splněný sen. Teď se hodně snažím, abych zjistila, kam až ten sen dotáhnu."

Další článek: Barcelona a Valencie se dohodly na střídání, hlásí Španělé