Dnešek Trullimu přinesl nejlepší výsledek za poslední čtyři roky

Na vítězství to ale podle Itala nebylo, Vettel byl k nezastavení.

Letošní sezona Toyoty je vskutku prazvláštní. Vozy japonského týmu sice několikrát vykazovaly slušnou rychlost, z různých důvodů se to však většinou nedařilo zúročit. Zdá se ale, že se blýská na lepší časy. Po druhém místě Tima Glocka v Singapuru si na další pódiové umístění Toyota počkala jen na svou domácí Grand Prix. V Suzuce, která je trochu ironicky vystavěna konkurenční Hondou, získal druhé místo Jarno Trulli.

"Tento "kvalifikační závod" s Lewisem jsem si opravdu užil. Bylo to o přibližování se a stahování náskoku. Nebylo to ale vůbec jednoduché. Po první zastávce v boxech jsem se ho držel co možná nejtěsněji. Po druhé návštěvě mechaniků už jsem se díky naší strategii před něho dostal. Od té doby to bylo až na výjezd safety caru poměrně snadné.

Myslel jsem, že po restartu bude složitější udržet Lewise za sebou, ale podařilo se mi opět poodjet. Přestože jsem si moc přál tu zvítězit, nebylo to možné. Vettel byl nezastavitelný," řekl Trulli.

Timo Glock po včerejší vážné havárii nemohl v dnešním závodě startovat. Kamui Kobajaši nedostal svolení do závodu nastoupit, a tak Toyota v Suzuce závodila pouze s jedním vozem.

Další článek: S nástrahami Suzuky se nejlépe vypořádal Sebastian Vettel