Dnes se v Ženevě debatují důležité změny ve formuli 1

Komise formule 1 dnes řeší důležité aspekty sportu. Jde zejména o změnu jmen tří týmů F1, ale také o spolupráci mezi jednotlivými týmy nebo úpravy kvalifikace.
Dnes se v Ženevě debatují důležité změny ve formuli 1

Stáj Lotus Renault GP se chce jmenovat Lotus, Team Lotus zase Caterham a Virgin se chce schovat pod jméno ruské automobilky Marussia. Představitelé sportu mají obavy, že časté změny jmen soutěž znevažují.

Starosti cirkulují také kolem prohlubující se spolupráce týmů: Force India zcela jistě profituje z technické spolupráce s McLarenem, který začal podporovat také Virgin. Team Lotus má vazby na Williams a Red Bull. Hispania zase na Mercedes a Williams. Budou se proto diskutovat rizika a možné mantinely takové spolupráce. Základním kritériem určeným Concordskou dohodou je zákaz převádění duševního vlastnictví.

Po letech přijde na přetřes téma třetích vozů, respektive zákaznických šasi. Na tuto oblast panují dlouhodobě různé názory.

Dále existuje možnost, že by Velká cena Koreje mohla vystřídat Bahrajn. Nahnuté je to ale s budoucností obou závodů.

Za účelem navýšit atraktivitu třetí části kvalifikace bude také debatována možnost extra sady gum pro Q3.

Komise formule 1 je těžištěm schvalovacích procesů v soutěži. K jejich schválení stačí souhlas 18 ze 26 členů: 12 zástupců týmů, 8 promotérů (čtyři z Evropy, čtyři mimo Evropu – tři z každého regionu si určuje FOM, zbytek týmy). Zbývajícími šesti členy jsou zástupce dodavatele pneumatik, dodavatele motorů, dva zástupci sponzorů, prezident FIA a Bernie Ecclestone.

Další článek: Formule 1 uvažuje o další změně pravidel o safety caru

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen