Dnes nám zkrátka nepřálo štěstí, shodli se piloti McLarenu

Tým z Wokingu má za sebou vcelku nepovedenou kvalifikaci. Button s Pérezem totiž uvízli již v prostřední části, a do závodu odstartují z hloubi pole.
Dnes nám zkrátka nepřálo štěstí, shodli se piloti McLarenu

Jensonu Buttonovi udělala čáru přes rozpočet vyvěšená červená vlajka v závěru Q2 a následné špatné načasovaní posledního plánovaného měřeného kola. Ještě než se do něj britskému pilotovi podařilo najet, zavlál šachovnicový prapor.     

“Tým mi to odpočítával a já jsem si myslel, že deset vteřin bude stačit, ale očividně nestačilo. Každopádně si nejsem jistý, jestli by to bylo dostatečně rychlé,“ uklidňoval se Button, podle kterého dnes týmu jednoduše nepřišlo štěstí naproti: “Byla to jedna z těch kvalifikací, kdy to někdy všechno do sebe pěkně zapadne, pokud jde o provoz a načasování kola před začátkem deště, a někdy ne. Pokaždé když jsme se pokusili o zajetí kola, tak se objevila červená nebo žlutá vlajka nebo déšť zesílil. Prostě nám to nehrálo do karet.“

Kromě toho se navíc McLaren dopustil jistého zaváhání, když podcenil povětrnostní podmínky na trati. “Vypadá to, že za mokrých podmínek dobří nejsme. Myslel jsem si, že budeme, jezdili jsme ale s docela nízkým přítlakem a to možná byla chyba,“ doplnil mistr světa z roku 2009, jemuž bude na startu zítřejšího závodu patřit až čtrnácté místo.

Sergio Pérez potvrdil slova svého zkušenějšího kolegy. Také podle něj v sobotu odpoledne nehrálo McLarenu nic do karet. “Dnes nám nepřálo štěstí. Když zavlála červená vlajka, byl jsem už v poslední šikaně připraven dokončit suprové kolo a lehce tak proklouznout do Q3. A poté při mém posledním pokusu jsem měl před sebou hustý provoz a nemohl jsem dostat pneumatiky do provozní teploty,“ litoval Mexičan.

Pérez se nechal slyšet, že jeho tým tak dost možná promarnil velkou příležitost. “Je to škoda, protože si myslím, že jsme měli rychlost, ačkoliv jsme se soustředili na závod, takže jsme měli být v dobré v pozici.

Dobrá výkonnost jeho monopostu jej nicméně přesvědčila o tom, že i přes relativně nelichotivou startovní pozici bude mít zítra možnost poprat se o bodované pozice. “Není to konec. Víme, že zítra můžeme získat hodně bodů,“ uzavřel dnes dvanáctý Pérez.  

Další článek: Počasí pomohlo Bottasovi ke skvělému třetímu místu

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon