Dnes jsme měli na stupně vítězů, mrzí čtvrtého Strolla

Tým Racing Point nedokázal dobře načatý víkend Velké ceny Maďarska formule 1 proměnit v umístění na stupních vítězů. Lance Stroll skončil čtvrtý a Sergio Pérez sedmý.
Foto: Getty Images
Dnes jsme měli na stupně vítězů, mrzí čtvrtého Strolla | Foto: Getty Images

Stroll se v úvodu propadl z třetího místa, ze kterého do závodu startoval, když se před něj dostal dobře startující Max Verstappen a piloti Haasu, kteří přezuli na suché pneumatiky hned po zahřívacím kole a startovali z boxů.

Stroll se dokázal vrátit na třetí místo, při druhých zastávkách v boxech se před něj však dostal dřívější zastávkou Valtteri Bottas z Mercedesu.

„Rozhodně si myslím, že stupně vítězů dnes byly možné. Uprostřed závodu jsme zůstali na trati trochu déle, když se před nás Valtteri dostal undercutem (dřívější zastávkou). Zajel do boxů a my očekávali více deště, takže jsme se snažili natáhnout ten stint, ale déšť bohužel nepřišel,“ řekl Stroll.

„Dokázal nás předjet undercutem a když jsme o několik kol později zajeli do boxů, byl osm sekund před námi a my byli v pohodě na čtvrtém místě. Od začátku do konce to byl solidní víkend a věřím, že jsme tento víkend měli druhé nejrychlejší auto, což mi pro další část roku dává hodně pozitivní energie,“ dodává Kanaďan.

Pérez prodělal na startu

Stejně jako druhý Valtteri Bottas z Mercedesu ztratil na startu několik pozic i Sergio Pérez startující ze čtvrté pozice.

„V první fázi se mi hodně protočila kola a to nás stálo spoustu pozic. Na Hungaroringu je vždy náročné získat pozice zpět, ale udělali jsme maximum a měl jsem pár dobrých soubojů,“ řekl Pérez.

„Zažil jsem i pár dramatických chvil, když jsem byl široký na suché trati a měl jsem štěstí, že jsem neskončil ve zdi. Když jsem se dostal do čistého vzduchu, mohl jsem ukázat rychlost vozu, ale v prvním kole jsem ztratil spoustu času Hlavní je, že jsme získali další body pro tým a v Poháru konstruktérů jsme nyní těsně za třetím místem,“ řekl v cíli sedmý Pérez.

Další článek: Hamilton se v počtu vítězství blíží Schumacherovi, Bottas vysvětlil ulitý start

18:05 | Závod formule 2 vyhrál Callum Ilott.
16:49 | Strategie pro zítřejší závod odkaz
16:46 | Esteban Ocon dostal penalizaci tří míst za zdržení Russella.
15:01 | Red Bull se podle Marka neodvolal, protože počet týmů, které se odvolaly, je už dostačující. Red Bull také není spokojený s verdiktem a chce vyjasnění situace.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10