Dnes jsem na pole position neměl, přiznává Verstappen

Vedoucí muž průběžného pořadí letošní sezóny formule 1 Max Verstappen odstartuje do Velké ceny Monaka až ze čtvrté pozice. Jezdec Red Bullu připustil, že dnes neměl šanci bojovat o pole position.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Dnes jsem na pole position neměl, přiznává Verstappen | Foto: Getty Images / Clive Rose

Jeho soupeř v boji o titul Charles Leclerc získal pole position v kvalifikaci, která byla předčasně ukončena kvůli nehodě Sergia Péreze a Carlose Sainze. Žádný z pilotů kvůli tomu nemohl dokončit svůj poslední měřený pokus.

„Zatím to pro mě byl náročný víkend. Ve třetí části kvalifikace samozřejmě do toho chcete dát všechno, bylo to trochu lepší,“ řekl Verstappen.

„Pro poslední pokus jsem se rozhodl pro trochu jinou strategii oproti autům kolem mě, a myslím, že to bylo lepší. Byl jsem v dobrém kole, než jsem se dostal do té zatáčky, kde byla trochu zácpa,“ řekl Verstappen k incidentu v závěru kvalifikace.

„Je to smůla. Myslím, že jsme měli na lepší než čtvrté místo. Ne na pole position, Charles byl dnes příliš silný, bylo by ale hezké startovat druhý. Ale to je Monako. V Q3 zajedete jedno kolo a vždy je tu riziko červené vlajky, když všichni riskují.“

Další článek: Poslední kolo mohlo být ještě lepší, říká Leclerc po zisku druhé monacké pole position