Dnes je úspěchem se alespoň udržet v závodní sedačce, říká Hülkenberg

Nico Hülkenberg nijak zvlášť nelituje, že zatím nedostal příležitost v top týmu. Je rád, že zůstal na roštu, a věří, že se Force Indii bude dařit.
Dnes je úspěchem se alespoň udržet v závodní sedačce, říká Hülkenberg

Hülkenberg měl jít původně k Ferrari, ale to se nakonec kvůli změnám pravidel rozhodlo pro zkušenějšího Räikkönena.

"Věřím, že jsem na dobrém místě, a jen si udržet závodní místo ve formuli 1 má dnes velkou cenu," řekl navrátilec Force Indie pro oficiální stránky soutěže. "Jsem jezdec formule 1 u týmu, který je ambiciózní a má do budoucna velké cíle."

"Samozřejmě chci vyhrávat závody, ale pořád jsem mladý a rok 2014 bude mojí teprve čtvrtou sezónou závodního jezdce ve formuli 1. A příští rok vstoupíme ve formuli 1 do nové éry, takže není zřejmé, který tým odvede nejlepší práci. Je to stejné pro všechny jezdce, nevíme, kdo jak bude konkurenceschopný, počkáme si na prvních pár závodů."

Na druhé straně Hülkenberg tentokrát neměl obavy, že by mohl dopadnout jako po prvním roce u Williamsu a vypadnout ze startovního roštu.

"Samozřejmě si pamatuji na to, co se stalo na konci roku 2010, ale situace byla letos jiná. Věděl jsem, jaké mám možnosti, a nikdy jsem neměl vážné obavy, že se na rošt nedostanu."

Takže ani nemusel zvažovat, že by slevil ze svých nároků a akceptoval místo na konci roštu.

"Je to hypotetická otázka, nemusel jsem o tom přemýšlet. A jak jsem řekl, s ohledem na příští rok nemůžete brát jako referenci sezónu 2013, protože je to nová éra, úplně nová kapitola. Takže se dá říct, že nevíte, který tým bude příští rok poslední."

Další článek: Lewis mi za služby zaplatil tři milióny liber, vzpomněl si Hamilton starší

15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10