Dlouholetý technický šéf McLarenu se připojil k FIA

Tim Goss, který strávil 28 let ve formuli 1 u týmu McLaren, se nyní stal členem technického oddělení Mezinárodní automobilové federace (FIA).
Foto: McLaren
Dlouholetý technický šéf McLarenu se připojil k FIA | Foto: McLaren

57letý Goss tento týden nastoupil do FIA na pozici zástupce šéfa pro technické záležitosti monopostů. Jedním z jeho klíčových úkolů bude implementace nových technických pravidel, která začnou platit ve formuli 1 v roce 2022.

Ve vedení technického oddělení pro monoposty se znovu setká s Nikolasem Tombazisem. Oba spolu pracovali u McLarenu už na začátku nového tisíciletí.

Goss začal u McLarenu pracovat v roce 1990 jako konstruktér. Po období, kdy byl zodpovědný za testovací tým McLarenu, se stal hlavním inženýrem pro oblast hnacího ústrojí. Vypracoval se až na pozici technického šéfa týmu, kde zůstal do začátku roku 2018, kdy odešel po neúspěšném začátku sezóny týmu po přechodu z pohonných jednotek Honda na Renault.

BBC: McLaren odvolal technického šéfa Tima Gosse

BBC: McLaren odvolal technického šéfa Tima Gosse

Ve FIA se zaměří na nová technická pravidla, která měla původně platit již od letošní sezóny. Kvůli pandemii koronaviru bylo však jejich uvedení v rámci opatření pro snížení nákladů o rok odloženo.

Další článek: Verstappen nemá obavy z nákazy koronavirem