Divoká spekulace: Alonso by šel k Red Bullu a Arrivabene do Sestoly

Budoucnost Jensona Buttona ještě není jistá. To u Fernanda Alonsa je situace jiná, u McLarenu ho uvidíme i příští rok. Nebo ne?
Divoká spekulace: Alonso by šel k Red Bullu a Arrivabene do Sestoly

Očekává se, že si McLaren Buttona nejspíše příští rok ponechá. Otázkou je, zda si to nakonec nerozmyslí spíše Brit, pokud budou další závody podobné tomu v Singapuru.

U Alonsa spekulace nemají smysl. Má pevnou smlouvu s McLaren i pro roky 2016 a 2017. Nebo ne? V Singapuru se spekulovalo, zda má dvojnásobný mistr světa výkonnostní doložku nebo ne. Pokud by měl, mohl by podle spekulací zamířit k Red Bullu, který nejspíše přejde na motory Ferrari.

Podobné spekulace nešíří jen tak někdo. Píše o nich italský novinář Leo Turrini, který má obvykle velmi dobré informace z kuloáru v Maranellu. Sám Turrini ale této spekulaci nevěří.

Otázkou je, co by tím Alonso získal. McLaren se příští rok zlepší, horší už to totiž snad ani být nemůže. Nikdo ale dnes neví, jak moc velké zlepšení to bude, ale výrazně jinou sezónu podle svých slov očekává i Alonso.

Alonso: Příští rok se vše změní

Alonso: Příští rok se vše změní

Red Bull a motor Ferrari mohou být silnou kombinací, která bude bojovat o podia. Ale i sám spolumajitel Red Bullu přiznal, že to bude spíše přechodné řešení. Je nepředstavitelné, že by se vedení v Maranellu dívalo, jak jsou vozy Scuderie poráženy red bully s jejich vlastním motorem.

Když už jsme ale zmínili Turriniho, tak ten nezapomněl připomenout rozhovor z Arrivabenem, který před sezónou slíbil, že pokud Ferrari získá určitý počet vítězství, tak půjde pěšky z Maranella do Sestoly, což je nějakých 70 km. Tak pan Turrini se už prý těší. Pokud si ale pamatujeme Arrivabene označil tři vítězství za dokonalou sezónu pro Ferrari. Na výlet chtěl vyrážet až při čtyřech... tak uvidíme. 

Foto: Getty Images / Clive Rose

Další článek: Grosjean nejspíše míří k týmu Haas, Maldonado zůstává u Lotusu