Divákům musíme nabídnout zábavu také mimo F1, přiznávají okruhy

Cílem je přilákat ženy a děti.
Motor Sport Business fórum v Monaku představuje příležitost probrat obchodní aspekty formule 1 a debaty se účastní také zástupci okruhů. Ti sice říkají, že si vzájemně nekonkurují, ale přiznávají, že se musí o diváky postarat lépe než doposud.

"Diváci jsou pro nás velmi důležití, zvlášť když je hlavním zdrojem našich příjmů prodej vstupenek," řekl ředitel okruhu v Sepangu Razlan Razali pro Autosport. "Takže jak je dostaneme k nám na okruh, aby se dívali na závody, jako je formule 1 nebo MotoGP? Musíme pro ně udělat více a nabídnout jim další věci mimo závody."

Podle Razaliho se musí závodní víkendy stát zábavou pro celou rodinu.

"Nabídli jsme interaktivní aktivity s jezdci F1 a MotoGP, ale teď musíme přijít na to, jak na okruh dostaneme přítelkyně a ženy. Jak zajistíme, že se přijdou dívat na závod? Musíme se zabývat aktivitami pro děti, koncerty pro masy, aby si užily více než jen závody."

Nový standard v oblasti okruhů letos nastavilo Abú Zabí. Ředitel Yas Mariny Richard Cregan ale dodal, že na lepší zábavě pro diváky musí pracovat všichni.

"Máme příležitost si teď sednout a vytvořit obchodní model, jenž dá dohromady věci, které přitáhnou pozornost spotřebitelů," řekl. "Je to o rodinách, o tom, že se jednotlivci budou vracet a mít zážitky."

Architekt John Rhodes ze společnosti, která pracuje na modernizaci Silverstonu, připomněl, že se nesmí zapomínat ani na atraktivitu samotných závodů. Tratě by měly jezdcům nabízet možnosti k předjíždění.
Další článek: Kandidátku Lotusu vede Trulli, o Villeneuva tým zájem nemá

19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00