Diskuze o podlaze Red Bullu budou dnes pokračovat

Ačkoliv ze strany soupeřů Red Bullu nepadl po závodě v Monaku žádný protest, neznamená to, že úprava podlahy RB8 už nikomu nevadí.
Diskuze o podlaze Red Bullu budou dnes pokračovat

Red Bull má v zadní části podlahy svého vozu otvory, které podle jeho rivalů odporují pravidlům. Sice je tam má už od Bahrajnu, ale až před monackou kvalifikací začaly dohady.

McLaren dokonce písemně upozornil Red Bull, že podle jeho mínění porušuje RB8 pravidla, ale do kvalifikace obhájci titulu už žádné změny na svém autě neprovedli a po ní jsou vozy uzavřené v parc fermé.

Hrozil tedy pozávodní protest, ale nakonec se všichni hlavní soupeři Red Bullu shodli, že v zájmu formule 1 není zpochybňovat výsledky nejprestižnějšího závodu sezóny. Diskuze ovšem pokračují.

Dnes mají podlahu Red Bullu probrat týmy s FIA na jednání Technické pracovní skupiny. Federace sice doposud považovala úpravy Red Bullu za legální, ale není vyloučené, že pod tíhou argumentů ostatních názor změní, jak se v minulosti už několikrát stalo, naposledy se systémem pro udržování světlé výšky Lotusu.

Pokud FIA změní názor na podlahu RB8, dosavadní výsledky se měnit nebudou, ale tým z Milton Keynes by svůj monopost musel upravit už pro GP Kanady.

Další článek: Felipe Massa má od Ferrari nůž na krku

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna