Díl, který selhal Grosjeanovi v Barceloně, Lotus už přepracoval

Tým Lotus identifikoval problém, který způsobil odstoupení Romaina Grosjeana v GP Španělska, a přijal opatření, aby se už neopakoval.
Díl, který selhal Grosjeanovi v Barceloně, Lotus už přepracoval

Francouzský pilot Lotusu v posledním závodě daleko nedojel. "Je to sport se stroji, uvnitř je mechanika, je třeba to umět akceptovat," vysvětloval své potíže pro RMC. "Prasknul díl, který na tomto místě nikdy neprasknul."

"Prasklo to najednou uprostřed 10. zatáčky ve chvíli, kdy jsem přidal plyn, kolo se oddělilo, vnitřní trojúhelník (zavěšení) se úplně zlomil, kolo si dělalo, co chtělo."

Inženýři Lotusu analyzovali Grosjeanův vůz a okamžitě přišli s opatřením, které aplikují už pro příští závod.

"Bylo to frustrující pro Romaina a pro celý tým," přiznal šéf týmu Eric Boullier. "Vůz formule 1 je složen z mnoha dílů a navzdory kontrolám občas dochází k selhání."

"Náš technický tým okamžitě podnikl kroky, identifikoval ten problém a sestrojil nový díl pro závody od Monaka dál."

Další článek: Podle Lotusu je teď nejsilnější Ferrari

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.