Díky novému šasi jsem mohl znovu závodit naplno, říká Hamilton

Zatímco Lewis Hamilton opět nalezl ztracenou rychlost a v cíli dnešního závodu si dojel si pro pěkné čtvrté místo, Niku Rosbergovi se příliš nedařilo. Němec se musel spokojit až s místem devátým.
Díky novému šasi jsem mohl znovu závodit naplno, říká Hamilton

V několika posledních závodech si Lewis Hamilton se svým vozem příliš nerozuměl, což mělo za následek poněkud znepokojivé výsledky. Šestá a sedmá příčka z Indie a Abú Zabí jen stěží odpovídaly Britovým ambicím, a tak se inženýři Mercedesu preventivně rozhodli pro změnu šasi.

Když tak učinili, zjistili, že to staré bylo poškozené, čímž zřejmě i odhalili příčinu nedávných Hamiltonových potíží.  S novým podvozkem se již britskému pilotovi jezdilo o poznání lépe. “V porovnání s Abú Zabí byl vůz rozdílný jako den a noc, takže si jsem jistý, že nové šasi pomohlo,“ nechal se slyšet Hamilton.

“Jsem opravdu šťastný, že jsem mohl klukům přispět ziskem nějakých bodů. Celý rok pracovali velmi tvrdě a v této polovině sezony si prožili několik velmi těžkých závodů. Mít konečně aspoň z poloviny přijatelnou kvalifikaci, posunout se vpřed, zužitkovat pneumatiky a celé je neodepsat mě dělá opravdu, opravdu šťastným,“ rozplýval se Brit.

O své konečné čtvrté místo v cíli však musel během závodu tvrdě bojovat, zejména pak s Fernandem Alonsem, který na něj v druhé polovině dnešního klání zle dotíral.

“Viděl jsem, jak mě Fernando dojížděl, takže jsem se jen staral o pneumatiky a vyčkával jsem, než na to začne tlačit. Pak na to začal tlačit, a já na to trochu zareagoval. Když se chystal vytáhnout desetinu navíc, já se chystal vytáhnout dvě. Když se chystal vytáhnout tři desetiny, já se chystal vytáhnout čtyři. Jsem opravdu, opravdu šťastný, že jsem tak dnes mohl učinit,“ uzavřel mistr světa z roku 2008.

To v případě Nika Rosberga měla Velká cena USA poněkud odlišný průběh. Německý pilot startoval do závodu z hloubi pole, a tak cesta ke konečné deváté pozici byla velmi náročná. 

“Tady v Austinu jsem naneštěstí neměl skvělý víkend. Všechno to začalo v kvalifikaci, kde jsem měl problémy s tím, abych dostal do pneumatik ty správné teploty. Kvůli startu z dvanáctého místa se váš závod stane velmi obtížným, zejména pokud se jedná o závod na jednu zastávku v boxech,“ vysvětlil Rosberg.

“Povedly se mi některé pěkné předjížděcí manévry, ale se strategií jsme toho příliš moc dnes schopni udělat nebyli, a to právě jen kvůli té jedné zastávce, takže je znepokojivé skončit až na devátém místě, jelikož náš vůz dnes měl na víc,“ posteskl si německý jezdec.

 

Další článek: Nejrychlejší kolo zajel Vettel, nejrychlejší zastávku měl v USA Webber