Dieter Zetsche z Daimleru: Alonso je nejlepší pilot na startovním roštu

Zamíří dvojnásobný mistr světa do Mercedesu k Hamiltonovi?
Dieter Zetsche z Daimleru: Alonso je nejlepší pilot na startovním roštu

Spekuluje se, že by Fernando Alonso mohl zamířit do Mercedesu, kde by opět vytvořil dvojici s Lewisem Hamiltonem. Členové týmu sice podobné úvahy odmítají, ale tohle téma bude na stole zřejmě ještě hodně dlouho.

Předseda představenstva Daimleru Dieter Zetsche zřejmě patří mezi ty, kteří by si rodáka z Ovieda dokázali v kokpitu stříbrných šípů představit. „Alonso je zřejmě nejlepším jezdcem na startovním roštu, což dokazuje i v méně konkurenceschopném voze”, říká pro španělskou tiskovou agenturu EFE.

Dieter Zetsche navštěvuje velké ceny jen zřídka, ale mohli jsme ho vidět ve Španělsku (na úvodní fotce vedle Nikiho Laudy), kde se konečně dočkal výhry svého týmu. V loni měl smůlu, když už zavítal do garáže Mercedesu, obvykle se týmu závodní víkend nepovedl.

Dieter Zetsche se také domnívá, že v současné formuli 1 hrají piloti opět velmi důležitou roli, protože díky novým pohonným jednotkám už to není jako řízení tramvaje. 

Další článek: Räikkönen: krok za krokem a výsledky se dostaví

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen