Di Resta věří, že se letos prosadí na pódium

Skotský pilot si hodně slibuje od nového investora Sahara Group. Věří, že nově získané prostředky umožní týmu připravit vůz schopný bojovat o pódium.
Di Resta věří, že se letos prosadí na pódium

Skot Paul di Resta ve své první sezoně ve formuli 1 příjemně překvapil. Osmkrát bodoval, nyní by se rád podíval na pódium.

Bývalý šampión formule 3 a DTM se v celkové klasifikaci umístil na třináctém místě. Získal 27 bodů, nejlépe dojel šestý v Singapuru. Di Resta věří, že letos se už s monopostem Force India podívá i na pódium. Pomoci by mu měly i prostředky indického konglomerátu Sahara Group, který v říjnu do týmu investoval sto milionů dolarů a odkoupil podíl 42,5 procenta.

"Bude to těžké, ale jsme připraveni bojovat o pódium," řekl di Resta pro list Daily Express. "Vidím světlou budoucnost našeho týmu. Naše partnerství se Saharou nám pomůže navýšit naše prostředky a zajistit lepší vůz."

Týmovým kolegou nejlepšího nováčka uplynulé sezony bude dosavadní rezervní jezdec Nico Hülkenberg, který nahradí dalšího Němce Adriana Sutila.

Další článek: Bývalý pilot F1 Verstappen se brání obvinění z pokusu o vraždu

18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
18. dubna | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen