Di Resta touží nejen kvůli svým kořenům po sedačce u Ferrari

Paul di Resta si dal za nejvyšší postupový cíl své kariéry angažmá u týmu Ferrari. Nic lepšího si na startovním roštu nedokáže představit.
Di Resta touží nejen kvůli svým kořenům po sedačce u Ferrari

Skotský závodník Force Indie se v posledních letech často nechává slyšet, že by rád přestoupil do top týmu. Loni byl proto velmi zklamaný, když po změnách u Mercedesu a McLarenu vyšel naprázdno. I když jeho snem je jiná stáj.

"Ferrari je ta nejvyšší sedačka, ve které chci ve formuli 1 být, a to kvůli italské straně mé rodiny. Ferrari je pro formuli 1 velmi speciální červené auto, když stojí na roštu," svěřil se Sky Sports.

"Ale musím si počkat, jestli se nabídne příležitost. V tuto chvíli je třeba se dostat do situace, kdy na taková místa budete kandidátem."

Tato cesta samozřejmě vede přes velmi dobré až výjimečné výkony. Di Resta proto chce hlavně v druhé polovině sezóny poutat pozornost.

"Loni jsme po letní přestávce měli dobrou sérii," připomněl. "Spa, Monza, Singapur. Chtěl bych si myslet, že letos to určitě také dokážeme. Výkony vozu jsou samy o sobě v této sezóně výborné. Jestli budou ještě trochu lepší, myslím, že to bude zásadní, aby nás to posunulo správným směrem."

Hlavním cílem pilota Force Indie je se alespoň jednou probojovat na stupně vítězů. "Loni v Singapuru to nebylo daleko, daleko to nebylo (letos) v Bahrajnu. Rád bych si myslel, že až se příště dostaneme do takové pozici, trochu zariskujeme a dokážeme to."

"Ale dokud nám vůz nedá výkon, který nám to umožní, bude to těžké. A záleží to na formě našich konkurentů. Ale jsme ještě hladovější, abychom se těch vrcholných pocitů dočkali."

Další článek: Kovalainen mě letos určitě nenahradí, říká Van der Garde

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10