Di Resta se nesveze ani v Suzuce

Rezervní pilot Force Indie Paul di Resta vynechá také páteční tréninky na Velkou cenu Japonska. Je třeba, aby si závodní jezdci Adrian Sutil a Vitantonio Liuzzi vyzkoušeli nové díly
Di Resta se nesveze ani v Suzuce

Ani v japonské Suzuce se v pátečním tréninku nesveze třetí pilot týmu Force India Skot Paul di Resta. Důvod je stejný jako v Singapuru. Indická stáj bojuje s Williamsem o šesté místo v Poháru konstruktérů a chce, aby závodní jezdci Adrian Sutil a Vitantonio Liuzzi odjeli co nejvíc kol.

"Tato fáze roku je velmi důležitá. Musíme hrát týmovou hru," chápe rozhodnutí týmu di Resta. "Navíc musíme vyzkoušet nové aerodynamické díly. Adrian a Tonio si na ně potřebují zvyknout a získat před závodem zpětnou vazbu."

V boji o šesté místo v Poháru konstruktérů mezi Williamsem a Force Indií pořádně přituhlo. Týmy si navzájem nedarují ani bod. Důkazem může být i situace z Velké ceny Singapuru. Když byl Adrian Sutil penalizován za zkrácení šikany, přispěchal jeho zaměstnavatel s prostestem, že pilot Williamsu Nico Hülkenberg udělal totéž. Výsledkem byla penalizace také tohoto Němce v britských službách. Obě stáje nyní dělí v celkovém hodnocení čtyři body.

Paul di Resta, který je mimochodem bratrancem špičkového pilota série Indycar Daria Franchittiho, se letos při pátečních trénincích svezl již v rámci osmi velkých cen.

Další článek: Renault nemá v úmyslu koupit svůj tým zpět, současný stav mu vyhovuje

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.