Di Resta: Pro návrat do F1 udělám cokoliv

Skotský závodník pro letošní ročník nenašel závodní sedačku a musel vzít zavděk návratem k Mercedesu v DTM.
Di Resta: Pro návrat do F1 udělám cokoliv

Paul di Resta se nechal slyšet, že by udělal cokoliv, aby se mohl vrátit do formule 1. Skot se pro letošní sezónu vrátil do DTM, kde se mu však vzhledem k nekonkurenceschopnosti Mercedesu příliš nedaří.

Hlavním cílem pro di Restu však nadále zůstává formule 1: „Formuli 1 jsem si nesmírně užíval, bavilo mě na ní úplně všechno.

Je to to nejlepší závodění na světě, závodíte proti těm nejlepším z nejlepších, takže jsem byl samozřejmě zklamaný, že jsem nedostal šanci být toho letos součástí. S nezdary se ale musíte vyrovnat a to, na čem skutečně záleží, je, jak na ně zareagujete.

Věřím, že lidé zaznamenali skutečnost, že mám kvality na to uspět ve formuli 1, ale věci se ve sportu samozřejmě mění, ať už jde o pravidla nebo jezdecká složení a bohužel, vznikla situace, ve které pro mě nebylo místo.“

Osmadvacetiletý di Resta je však přesvědčen, že má stále na to být ve formuli 1 konkurenceschopný.

„Stále jsem dost mladý, takže věřím, že mohu dostat další příležitost, snažím se, jak jen to jde, abych toho dosáhl. Samozřejmě pomůže, když jste schopni přinést i nějaké peníze, já jsem ale tvrdě pracoval na tom, abych si tu šanci především zasloužil. Chci být zpátky ve formuli 1 a udělám vše pro to, abych naplnil tuto ambici.“

Diskuze (7) Další článek: Porazit Ferrari by bylo velice pozitivní, říká Massa
17:54 | Leclerc odjel na okruhu Paula Ricarda s aktuálním vozem Ferrari v rámci testů pro Pirelli 120 kol. Testoval i Bottas s Mercedesem (102 kol).
11:02 | Buemi se do F1 nevrátí, zůstává ve formuli E a bude jezdit za Nissan.
19. září | Force India nasadí v Rusku do prvního tréninku Latifiho.
18. září | Výběr pneumatik pro GP Ruska.. odkaz