Di Resta preferuje Force Indii před Mercedesem

Navzdory vazbám z DTM.
Paul di Resta má za sebou tři sezóny v DTM s Mercedesem, ale v Jerezu testoval pro Force Indii. A je to právě tým Vidžaje Mallyi, který by mu mohl nabídnout místo záložního jezdce.

"Právě teď jezdím pro Force Indii, takže si chci vybudovat silný vztah s nimi," řekl při testech di Resta. "Jistě, jsou spojení s Mercedesem a já mám ze svého působení v DTM stále dobré vazby na Mercedes."

"Domnívám se, že spolupráce s Force Indií může vést k lepším možnostem v budoucnosti."

Di Resta se ve voze VJM02 střídal s JR Hildebrandem a pokaždé byl rychlejší. Navíc nikdy nebyl na horším než čtvrtém místě výsledkových listin. Doufá proto, že si ho ve formuli 1 všimnuly i ostatní stáje.

"Ano, jistě, protože se hodně diskutovalo o tom, jestli to ještě můžu dokázat, když jsem jezdil v DTM," řekl. "Takže doufám, že teď lidé vidí mojí výkonnost. Force India má snad navíc další pohled, co se vývoje týče a mých výkonů v kratších a delších jízdách."

Vidžaj Mallya již před testy v Jerezu uvedl, že pokud budou výsledky dobré, vybere si mezi di Restou a Hildebrandem třetího jezdce pro rok 2010. Tato role je pro Brita hlavním cílem.

"Hrozně rád bych usedl rovnou do závodní sedačky, ale je třeba být realistou," uvedl. "Dostal jsem příležitost testovat a získáme tak představu, čeho je možné dosáhnout."

"Nikdy nevíte, co vás v budoucnu čeká, nedá se to předvídat. Jen doufám, že na tom dokážeme stavět."
Další článek: Räikkönen bude závodit v rallye, podepsal s Citroënem