Di Resta: Nutit nás jezdit ve třetí části kvalifikace nemá smysl

Slabší týmy, které postoupí do závěrečné části kvalifikace, stejně téměř nikdo nesleduje, proto by podle Paula di Resty nebylo vhodné jim bránit v šetření pneumatik pro závod.
Di Resta: Nutit nás jezdit ve třetí části kvalifikace nemá smysl

Letos se stalo zvykem, že když v kvalifikaci postoupí mezi nejlepších deset tým, který nemá šanci bojovat o přední pozice, v poslední desetiminutovce vůbec nevyjede a ušetří pneumatiky, aby si zvýšil šanci na úspěch v závodě. Pirelli však chce tento jev eliminovat a usiluje o změnu pravidel.

"Nakonec stejně nebudete sledovat týmy, jako jsme my Force India, jak se kvalifikují na osmém místě," cituje Paula di Restu Autosport. "Budete sledovat ty, kdo bojují o pole position, ať už je to Lewis Hamilton, Sebastian Vettel, Jenson Button nebo Fernando Alonso."

"Ale když my nevyjedeme (v poslední části kvalifikace), tak pak máme větší šanci s nimi bojovat v závodě, takže nechápu, proč se z toho dělá velká věc."

Di Resta navíc připomněl, že slabší týmy stejně většinou použijí měkčí pneumatiky už v první části, na rozdíl od top týmů, takže když v poslední části nevyjedou, kompenzují tím tuto ztrátu. Obecně slabší týmy musí odkroužit víc kol a víc opotřebit pneumatiky, aby se dostaly do top 10.

Diskuze (43) Další článek: Ferrari nebude blokovat změnu názvů týmů Lotus a Renault
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
24. října | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen