Di Resta: Nutit nás jezdit ve třetí části kvalifikace nemá smysl

Slabší týmy, které postoupí do závěrečné části kvalifikace, stejně téměř nikdo nesleduje, proto by podle Paula di Resty nebylo vhodné jim bránit v šetření pneumatik pro závod.
Di Resta: Nutit nás jezdit ve třetí části kvalifikace nemá smysl

Letos se stalo zvykem, že když v kvalifikaci postoupí mezi nejlepších deset tým, který nemá šanci bojovat o přední pozice, v poslední desetiminutovce vůbec nevyjede a ušetří pneumatiky, aby si zvýšil šanci na úspěch v závodě. Pirelli však chce tento jev eliminovat a usiluje o změnu pravidel.

"Nakonec stejně nebudete sledovat týmy, jako jsme my Force India, jak se kvalifikují na osmém místě," cituje Paula di Restu Autosport. "Budete sledovat ty, kdo bojují o pole position, ať už je to Lewis Hamilton, Sebastian Vettel, Jenson Button nebo Fernando Alonso."

"Ale když my nevyjedeme (v poslední části kvalifikace), tak pak máme větší šanci s nimi bojovat v závodě, takže nechápu, proč se z toho dělá velká věc."

Di Resta navíc připomněl, že slabší týmy stejně většinou použijí měkčí pneumatiky už v první části, na rozdíl od top týmů, takže když v poslední části nevyjedou, kompenzují tím tuto ztrátu. Obecně slabší týmy musí odkroužit víc kol a víc opotřebit pneumatiky, aby se dostaly do top 10.

Další článek: Ferrari nebude blokovat změnu názvů týmů Lotus a Renault

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00