Di Resta: Na McLaren se v žádném případě nezlobím

Skotský pilot necítí žádnou zášť vůči McLarenu, který si místo něj vybral Sergia Peréze jako náhradu za Lewise Hamiltona.
Di Resta: Na McLaren se v žádném případě nezlobím

Navzdory všeobecným předpokladům se vedení wokingské stáje rozhodlo místo Paula di Resty posadit do druhého mclarenu Mexičana Sergia Péreze, který se v loňské sezoně blýskl několika skvělými výkony včetně třech pódiových umístění. To Skota pochopitelně zklamalo, žádnou zlobu kvůli tomu ale směrem k britskému týmu nepociťuje. Di Resta připomněl, že v minulosti to byl právě McLaren, který jej v kariéře společně s Mercedesem podporoval nejvíce.     

"S McLarenem mám skvělý vztah. Martin Whitmarsh byl vlastně tou klíčovou osobou, která navrhla Force Indii moje jméno. Mnoho let jsem byl také součástí Mercedesu," nechal se slyšet Paul di Resta na akci Autosport International.

"Nejdůležitější věcí je, abyste měli výsledky a aby vás šéfové týmů stále měli na paměti. Klíčové je mít s nimi dobrý vztah a to já napříč paddockem mám. Na nikoho se nezlobím," ujistil.  

Podle pilota Force Indie čeká Péreze u McLarenu velká výzva a Mexičan se bude muset hodně snažit, aby všem dokázal, že ve svých třiadvaceti letech má na to být součástí týmu s ambicemi na titul: "Čelí velkému úkolu. Bude se muset předvést. Jenson mu to pěkně ztíží, je teď pravděpodobně na vrcholu svých sil."

Další článek: Fanoušci si zaslouží bližší kontakt se svými hvězdami, podotýká Parr

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.