Di Resta: Na McLaren se v žádném případě nezlobím

Skotský pilot necítí žádnou zášť vůči McLarenu, který si místo něj vybral Sergia Peréze jako náhradu za Lewise Hamiltona.
Di Resta: Na McLaren se v žádném případě nezlobím

Navzdory všeobecným předpokladům se vedení wokingské stáje rozhodlo místo Paula di Resty posadit do druhého mclarenu Mexičana Sergia Péreze, který se v loňské sezoně blýskl několika skvělými výkony včetně třech pódiových umístění. To Skota pochopitelně zklamalo, žádnou zlobu kvůli tomu ale směrem k britskému týmu nepociťuje. Di Resta připomněl, že v minulosti to byl právě McLaren, který jej v kariéře společně s Mercedesem podporoval nejvíce.     

"S McLarenem mám skvělý vztah. Martin Whitmarsh byl vlastně tou klíčovou osobou, která navrhla Force Indii moje jméno. Mnoho let jsem byl také součástí Mercedesu," nechal se slyšet Paul di Resta na akci Autosport International.

"Nejdůležitější věcí je, abyste měli výsledky a aby vás šéfové týmů stále měli na paměti. Klíčové je mít s nimi dobrý vztah a to já napříč paddockem mám. Na nikoho se nezlobím," ujistil.  

Podle pilota Force Indie čeká Péreze u McLarenu velká výzva a Mexičan se bude muset hodně snažit, aby všem dokázal, že ve svých třiadvaceti letech má na to být součástí týmu s ambicemi na titul: "Čelí velkému úkolu. Bude se muset předvést. Jenson mu to pěkně ztíží, je teď pravděpodobně na vrcholu svých sil."

Diskuze (76) Další článek: Fanoušci si zaslouží bližší kontakt se svými hvězdami, podotýká Parr
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30