Di Resta má blízko k roli třetího jezdce u Williamsu

Paul di Resta se letos s největší pravděpodobností vrátí do formule 1, když bude rezervním pilotem týmu Williamsu. Informaci přinesl britský BBC Sport.
Di Resta má blízko k roli třetího jezdce u Williamsu

Skot, který v sezónách 2011-2013 závodil za Force Indii, bude přítomen na většině závodů letošní sezóny. Kromě toho bude pokračovat i v šampionátu DTM, kam se po svém odchodu z formule 1 vrátil a kde hájí barvy automobilky Mercedes-Benz.

Sám tým Williams informaci ještě nepotvrdil, očekává se však, že tak učiní v následujících dnech. Angažování di Resty je překvapující, všichni totiž měli za to, že po konci u Force Indie jeho kariéra ve F1 skončila. Díky své nové roli u Williamsu však může v závodě zastoupit v případě potřeby některého ze závodních jezdců.

Na začátku loňské sezóně neměl tým z Grove rezervního jezdce, když si však Valtteri Bottas poranil záda, angažoval tým Adriana Sutila, který, pokud by to bylo nutné, měl Fina nahradit pro závod v Malajsii. Do závodní sedačky však nakonec Němec neusedl.

Kromě toho má tým dva vývojové jezdce - 22letého britského pilota GP2 Alexe Lynna a 17letého Kanaďana Lance Strolla, který působí v Evropské formuli 3.

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Häkkinen: Na rovinkách McLaren pořád ztrácí

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)