Di Resta: Klíčové bylo se v zimě soustředit na závodní výdrž pneumatik

Dobrá forma Force Indie v úvodu letošní sezóny je podle Paula di Resty dána poctivou prací v zimních testech soustředěnou na pneumatiky.
Di Resta: Klíčové bylo se v zimě soustředit na závodní výdrž pneumatik

Po výkonech z Austrálie a Malajsie je Force India přesvědčená, že by letos mohla příležitostně ohrozit top týmy a bojovat o stupně vítězů.

"Myslím, že je to dáno dobrým přístupem v zimě," cituje Di Restovo vysvětlení Autosport. "Některé dny jsme obětovali hodně jízd s malým množstvím paliva, abychom pracovali na jízdách s velkým množstvím paliva."

"Věděli jsme velmi dobře, co chceme dokázat a kam se chceme s vozem dostat. Myslím, že se nám to podařilo. Za ty výkony vděčíme tomu, jak jsme pracovali, všechna data jsme sbírali v podstatě kvůli přípravám na Melbourne."

Během zimních testů se Force India zaměřila na pneumatiky. Podle skotského jezdce tým přišel na to, jak ovlivnit jejich výdrž, což mu teď přináší výsledky.

"Průběh opotřebení jsme měli jiný. Jsou tu věci, na kterých můžete pracovat, abyste to ovlivnili. V Barceloně byla degradace velká a všichni hovořili o pneumatikách, ale v Melbourne šlo o neobvyklé podmínky, co se teplot vzduchu a trati týče. Ale my jsme přesně věděli, co chceme udělat a jak projít závodním víkendem."

Další článek: Juniorský program Red Bullu má první ženu, je jí Beitske Visserová

13:33 | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
13:12 | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.
23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00