Di Resta je přesvědčený, že Force India ztratila i ve vývoji

Nejen nové pneumatiky, ale také zaváhání ve vývoji vozu způsobilo propad formy Force Indie v posledních závodech. Myslí si to Paul di Resta.
Di Resta je přesvědčený, že Force India ztratila i ve vývoji

Vedení Force India opakovaně řeklo, že inženýry týmu zaskočily změny pneumatik. Podle Paula di Resty, kterému pneumatiky nesedly, je ale třeba také zapracovat na voze.

"Věřím týmu, že bude mít během letní přestávky mnoho nápadů," cituje skotského pilota Autosport. "Myslím, že doposud dělal dobrou práci, ale jako týmu nám to v posledních několika Grand Prix trochu uteklo."

"Jsou to dobří lidé a věřím, že na tom dokáží zapracovat a přijít s řešením."

Di Resta ovšem připouští, že nemalý vliv mají i vlastnosti okruhů. "Trať (v Maďarsku) nám nevyhovovala, snad nám bude vyhovovat Spa s nižším přítlakem. V závěru roku musíme odvádět lepší práci a jako tým se o to pokusíme."

V Belgii se Force Indii tradičně daří, získala tam svůj doposud nejlepší výsledek, když Giancarlo Fisichella vyhrál v roce 2009 kvalifikaci a v závodě dojel druhý.

Další článek: Je to mentálně náročná sezóna, přiznává Button

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.