Di Resta doufá, že ho titul v DTM přiblížil závodní sedačce u Force Indie

Paul di Resta dosáhl na vrchol v DTM a rád by teď začal závodit ve formuli 1, v které doposud jen testoval. Stále je ve hře o místo u Force Indie.

"Force India mi letos dala velkou příležitost," řekl skotský závodník pro Autosport. "Vždy bylo mým snem být součástí týmu formule 1 a letos jsem s nimi dokázal skvělé věci. Samozřejmě doufám, že u nich získám sedačku a že začneme budovat dlouhodobý vztah. Formule 1 je mým snem a já budu dál pracovat na jeho realizaci."

Di Resta vyhrál v DTM s Mercedesem a je to právě stuttgartská automobilka, kdo ho tlačí spolu se svými motory na místo závodního jezdce u indické stáje. V ohrožení je tak Vitantonio Liuzzi, který stále věří, že bude pro tým závodit i příští rok.

"Je skvělé vyhrát DTM, je to velký šampionát," radoval se di Resta. "Je to velký úspěch a chci si tu chvíli užít. Od poloviny roku jsme svedli velký boj. Nezačali jsme moc dobře, ale zisk tří vítězství a dvou druhých míst byl v prostřední části sezóny fantastický."

Zatímco Di Resta získal v posledním závodě v Šanghaji titul, David Coulthard poprvé v sérii německých cestovních vozů bodoval, v cíli byl osmý.

Další článek: Považuje Ferrari nová pravidla o zadních křídlech za nejasná?

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.