Di Resta doufá, že ho titul v DTM přiblížil závodní sedačce u Force Indie

Paul di Resta dosáhl na vrchol v DTM a rád by teď začal závodit ve formuli 1, v které doposud jen testoval. Stále je ve hře o místo u Force Indie.
Di Resta doufá, že ho titul v DTM přiblížil závodní sedačce u Force Indie

"Force India mi letos dala velkou příležitost," řekl skotský závodník pro Autosport. "Vždy bylo mým snem být součástí týmu formule 1 a letos jsem s nimi dokázal skvělé věci. Samozřejmě doufám, že u nich získám sedačku a že začneme budovat dlouhodobý vztah. Formule 1 je mým snem a já budu dál pracovat na jeho realizaci."

Di Resta vyhrál v DTM s Mercedesem a je to právě stuttgartská automobilka, kdo ho tlačí spolu se svými motory na místo závodního jezdce u indické stáje. V ohrožení je tak Vitantonio Liuzzi, který stále věří, že bude pro tým závodit i příští rok.

"Je skvělé vyhrát DTM, je to velký šampionát," radoval se di Resta. "Je to velký úspěch a chci si tu chvíli užít. Od poloviny roku jsme svedli velký boj. Nezačali jsme moc dobře, ale zisk tří vítězství a dvou druhých míst byl v prostřední části sezóny fantastický."

Zatímco Di Resta získal v posledním závodě v Šanghaji titul, David Coulthard poprvé v sérii německých cestovních vozů bodoval, v cíli byl osmý.

Diskuze (7) Další článek: Považuje Ferrari nová pravidla o zadních křídlech za nejasná?
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10