Di Resta chce rozhodnutí od Force Indie, tým ale počká na konec sezóny

Paul di Resta začíná být netrpělivý a chtěl by vědět, jestli dostane od Force Indie smlouvu i na příští rok. Vedení stáje ho ale nechá ještě čekat.
Di Resta chce rozhodnutí od Force Indie, tým ale počká na konec sezóny

O sedačku u Force Indie má zájem několik jezdců a Di Resta ví, že pokud ji ztratí, musí si rychle hledat jinou. Proto by rád věděl, na čem je.

"Řekli, že rozhodnou po Indii, takže bych doufal, že se po posledním závodě pohnou. Ale pokud budu mít výsledky, když mu na to dají prostředky, tak je to vše, co můžu dělat," cituje Skota Autosport.

Di Resta určitě nechce skončit, takže se snaží být aktivní. "Cítím, že mám pro tento tým cenu, a já k němu mám obrovský respekt. Ale také jsem soustředěný na to, abych zůstal ve formuli 1, a jsou tu volné týmy a jezdci. Prozkoumám všechny možnosti, abych se udržel v sedačce."

Zástupce šéfa týmu Bob Fernley ovšem upozornil, že výběr jezdců proběhne stejně jako v minulých letech. "Je to stejné jako vždy, jsme naprosto oddaní našim jezdcům až do konce sezóny, pak si majitelé sednou a rozhodnou."

Další článek: Modernizovaný aerodynamický tunel Ferrari běží naplno, výsledky jsou slibné

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00