Di Resta: Chce Force India pódium? Tak se musí víc snažit a dát mi lepší auto

Paula di Restu mrzí, že v závěru bahrajnské GP podlehl Romainu Grosjeanovi a vypadl ze stupňů vítězů, ale říká, že na víc jeho auto nemělo.
Di Resta: Chce Force India pódium? Tak se musí víc snažit a dát mi lepší auto

Skotský závodník přiznal, že sdílí lehké zklamání týmu, ale tvrdí, že víc dělat nemohl. "Ano. Chtějí pódium? No tak mi dejte rychlejší auto a já získám pódium. Takže pokud budou pracovat trochu tvrději v oddělení designu a budeme mít trochu víc zdrojů, tak není důvod, abychom to nedokázali."

"Za první čtyři Grand Prix si zasloužíme velké uznání, ale tým bude muset tvrdě pracovat a nasazovat úpravy, pokud chce to pódium. Budou na tom muset pracovat víc než teď."

Ze slov Di Resty bylo cítit, že si stěžuje na nedostatečné tempo vývoje. I když uznal, že dosavadní strategie Force Indie vychází.

"Tahle auta jsou tak blízko svému potenciálu, že se těžko hledá každý další krok. To, že jsme se velmi soustředili na zimní testy, že jsme v posledním testu nenasadili žádné nové díly a soustředili se na to, co jsme měli, asi udělalo ten rozdíl."

Závodem v Bahrajnu Force India překonala McLaren a posunula se před něj na páté místo v poháru konstruktérů. Di Resta neočekává, že by na něm vydržela dlouho.

"Víme, že se McLaren odrazí, mají obrovské zdroje a nezahálejí. Ale my se budeme dál maximálně snažit. Bude to pár příjemných týdnů, ale v Barceloně nás bude čekat hodně práce a budeme se modlit, aby slunce hodně svítilo."

Další článek: Chápu Buttonovo rozhořčení, ale s něčím takovým musel počítat

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?