Di Resta a Sutil vidí budoucnost u Force Indie, přestup by byl těžký

Adrian Sutil a Paul di Resta by příští rok rádi pokračovali u svého současného týmu, ale na rozhodnutí si musí počkat.
Di Resta a Sutil vidí budoucnost u Force Indie, přestup by byl těžký

Di Resta dlouhodobě touží po top týmu, ale teď asi bude rád, pokud vydrží u Force Indie. "Těžko říct, co se bude dít příští rok," přiznal Skotův manažer Richard Goddard pro Sky Sports.

"V tomto sportu je hodně jezdců s penězi a je tu hodně týmů, které potřebují peníze."

Vedení Force Indie ale opakuje, že nechce volit jezdce podle financí, takže má Di Resta šanci na setrvání. Pokud by se ho indická stáj přeci jen zbavila, najít místo jinde by pro něj bylo těžké.

"Některé jiné týmy hledají jezdce, kteří přinesou peníze, a Paul bohužel nemá za sebou vládu nebo bohatého miliardáře," dodal Goddard.

To Adrian Sutil si věří o trochu víc. Říká, je jeho budoucnost otevřená. "Není to celé o týmu, který by říkal, jestli budu moct jezdit nebo ne, já k tomu také mám co říct, jestli tu budu chtít zůstat," prohlásil.

"Je to 50 na 50, není to tak, že budou rozhodovat o tom, co smím dělat. Jestli je tu někde lepší jezdec a oni ho chtějí, fajn, vezměte si ho a hodně štěstí."

Na druhé straně ale také německý závodník připouští, že nejlepší šanci na pokračování ve formuli 1 má právě u Force Indie. "Pravděpodobně tu zůstanu další sezónu," řekl. "Je to dobrý tým."

"Teď nejsme tak silní jako dřív, ale je to jeden z nejsilnějších týmů středu pole a je těžké najít lepší sedačku, takže bych tu chtěl odjet další sezónu. Ale ještě jsem se úplně nerozhodl, rozhodnutí nepadlo."

Další článek: Rosberg hledá zloděje aneb i ve formuli 1 se krade

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.