Di Resta a Hildebrand se utkají o místo třetího pilota Force Indie

Testovat budou v Jerezu.
Tým Force India oznámil jezdecké složení pro nadcházející prosincové testy mladých talentů. Ve voze formule 1 dostanou příležitost Paul di Resta a JR Hildebrand. Majitel stáje Vidžaj Mallya by si mezi nimi rád vybral záložního pilota pro příští rok.

"Jsme nadšení, že v rámci testu mladých jezdců pro nás pojedou Paul a JR," řekl Mallya. "Oba se výborně předvedli v simulátoru, a my jsme proto neváhali s nabídkou testů."

"Jejich výkony na trati budeme sledovat velmi pečlivě a pokud budou dobré, jak věříme, že budou, tak pro jednoho z nich zkusíme najít permanentní roli u týmu v roce 2010, potenciálně testovacího a záložního jezdce."

Paul di Resta závodil uplynulé tři sezóny v DTM. Dvakrát testoval formuli 1 týmu McLaren.

"Pro mě je to vzrušující příležitost, protože formule 1 byla vždy mým snem," uvedl. "Domnívám se, že jsem se jí tímto o krok přiblížil. Vím, že musím hodně dokázat a že potřebuji získat trochu více zkušeností s vozy a prostředím formule 1, než dostanu stálé místo, ale tohle je jen začátek toho, co snad bude světlá budoucnost s Force Indií."

JR Hildebrand bude prvním Američanem ve voze formule 1 od Scotta Speeda, který závodil pro Toro Rosso. Je úřadujícím mistrem série Indy Lights.

"Slyšel jsem tolik o výkonnosti těchto vozů a vím, že jsou mnohem rychlejší a lépe reagují než cokoliv, v čem jsem kdy předtím seděl," řekl. "Vím, že je to velká výzva, ale jsem na ní připravený. Cílem je poznat trať a vůz, pak snad budu moci ukázat svůj potenciál."
Další článek: Vůz týmu Campos Meta má homologaci FIA