Di Grassi po „smutné“ výhře: Je to rozchod, který nechcete

Od počátků formule E v roce 2014 bylo Audi součástí elektrického šampionátu a spolu s ním také Lucas di Grassi. Tovární stáj však po posledním závodě letošní sezony seriál opustí, proto v sobě Brazilec po sobotním vítězství nemohl najít tolik radosti jako obvykle.

Di Grassi si v sobotu poradil s oběma vozy DS Techeetah, které obsadily první řadu na roštu, a za svými zády dokázal udržet Venturi Edoarda Mortary.

Po kvalitním výkonu bývalý brazilský pilot formule 1 či prototypů LMP 1 získal svůj druhý triumf v této sezoně a před nedělním finále si navíc drží solidní šanci na zisk titulu mistra světa. Aktuálně je šestý s 87 body, na vedoucího de Vriese však ztrácí jen 8 bodů.

Přesto v di Grassim po berlínské sobotě nepřevažovaly pozitivní pocity.

Předposlední závod sezóny formule E vyhrál Lucas di Grassi

Předposlední závod sezóny formule E vyhrál Lucas di Grassi

„Zaprvé chci říct, že je skvělé být zpět v Berlíně po parádní sezoně, kterou jsme letos měli. Řízení Audi mi bude chybět,“ rozpovídal se brazilský závodník pro motorsport.com,

„Zpráva od odchodu Audi ze šampionátu pro mě byla a je velmi smutná. Po sedmi letech vás nutí k rozchodu, který nechcete. Byl to totiž úspěšný vztah.“

Vrcholem spolupráce di Grassiho s Audi byla sezona 2016/2017, kdy Brazilec ve formuli E získal svůj jediný mistrovský titul.

Odkaz Audi v elektrickém seriálu bude jasně patrný i po odchodu značky. Německá tovární stáj letos poprvé závodila s pohonnou jednotkou, jejíž vývoj probíhal kompletně v režii Audi Sport. Příští rok ji bude využívat zákaznický Virgin.

Di Grassimu neprošlo předjíždění skrz boxy, první triumf ve formuli E slaví Lynn!

Di Grassimu neprošlo předjíždění skrz boxy, první triumf ve formuli E slaví Lynn!

„O tomto víkendu se ve mně mísí emoce. Je to smutek z odchodu Audi, se kterým jsem toho tolik prožil. Společná vítězství, společné emoce. To se vztahuje i k týmu Abt. To dnešní vítězství bylo výjimečné.“

„Stále můžeme říkat, že jsme společně úspěšní a společně vítězíme. Je to pro mě velký emoční mix, chvíli mi bude trvat, než se uklidním,“ pronesl dojatě Lucas di Grassi.

Třešničkou na dortu by pro Brazilce byl mistrovský titul na rozloučenou, ke kterému sice z šestého místa nemá daleko, o soupeře ale nemá nouzi.

Ať formule E vypadá rychleji než F1, přeje si di Grassi

Ať formule E vypadá rychleji než F1, přeje si di Grassi

Před nedělní závěrečnou E-Prix (start v 15:30) má vedoucí Nyck de Vries z Mercedesu náskok jen 3 bodů před druhým Edoardem Mortarou z Venturi. O další bod zpět je třetí nováček Jake Dennis, na něj jediný bod ztrácí čtvrtý Mitch Evans. A znovu jen o bod je pátý Robin Frijns, který se po sobotě bez bodů propadl z druhého místa. Frijnse a di Grassiho dělí dva body.

Teoretickou šanci na titul má ještě i čtrnáctý Maximilian Günther.

Další článek: Cunoda je rád, že se přestěhoval do Itálie

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00