Di Grassi čeká na rozhodnutí Renaultu, zájem o něj má také Manor

Brazilec má šanci vstoupit do formule 1.
Testovací jezdec Renaultu Lucas di Grassi má několik možností na vstup do formule 1 v roce 2010. Tou první je místo týmového kolegy Roberta Kubici, ale Francouzi se teprve rozhodují. Uspět by mohl i u nováčků, nejlépe z nich hodnotí Manor.

"V současnosti to vypadá celkem dobře," řekl di Grassi pro Autosport. "Teď jsem věrný Renaultu. Stále se rozhoduje o jedné sedačce a já jsem tu zažil velmi, velmi úspěšné období. Renault mi hodně pomohl, takže jsem mu oddaný."

U nových týmů se Brazilec zajímá především o to, kdo bude mít jakou techniku. Zájem o něj nováčci mají, ale je třeba pečlivě zvažovat možnosti jednotlivých stájí.

"Víme, že některé z nich nebudou nejlepší. O tom, kdo bude mít nejlepší komplet, získáme lepší představu za pár týdnů. Získáme tím lepší přehled. Podle toho co vím, tak by měl mít mezi nováčky nejlepší komplet Manor, co se týče lidí, kteří k týmu přišli, marketingu a finančního zázemí. Jsou velmi seriózní a já je hodnotím velmi vysoko," uvedl.

Na otázku, jak by ohodnotil svojí šanci na vstup do formule 1 v příští sezóně, Di Grassi odpověděl: "Řekl bych, že tak na 70 procent. Bude to záležet na příštích pár týdnech, až skončí sezóna. Pak uvidíme, jestli šance vzroste, nebo se zmenší."
Další článek: Exkluzivně: Král bude startovat v GP2, do auta usedne již v pátek

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.