Di Grassi by nejraději závodil pro Renault nebo Manor

Ale jedná se všemi novými týmy.
Lucas di Grassi působí druhým rokem v roli třetího jezdce týmu Renault a rád by povýšil na pilota závodního. Vzhledem k dlouhodobým vazbám na francouzskou automobilku patří Renault mezi jeho preferované možnosti, z nováčků se mu nejvíce zamlouvá Manor.

"V současnosti pracuji na několika možnostech a Renault je samozřejmě jedna z nich," řekl Di Grassi pro GPUpdate. "U Renaultu jsem dlouho a jsem mu vděčný za investice do mé kariéry."

"Třetím pilotem Renaultu jsem byl dvě sezóny a to mi pomohlo vybudovat si úzký vztah s týmem a poznat vůz."

Mezi novými týmy bývá u jezdců často preferovanou možností Manor, především kvůli podpoře ze strany Virginu. Di Grassi chce ale hlavně jezdit, tým až tak důležitý není.

"Mimo Renault jednám také s dalšími týmy, hlavně těmi novými," uvedl. "Z nich bych volil Manor. S podporou Virginu se zdá, že budou nejlepší z týmů, které vstoupí do formule 1."

"Nejdůležitější je ale získat sedačku ve formuli 1. Pokud to nebude Renault nebo Manor, tak možná někdo jiný. V současnosti jednám s většinou týmů."

Brazilec testuje v Jerezu pro Renault, ve středu zajel 10. čas. V zákulisí se hovoří o tom, že je hlavním kandidátem na místo týmového kolegy Tima Glocka u Manoru.
Další článek: Druhý den testů ve Španělsku byl nejrychlejší Gary Paffett