Dešťová světla by mohla mít více barev

Mezinárodní automobilová federace analyzovala celkem 28 nehod z loňského roku v různých sériích a doporučila některá opatření.
Dešťová světla by mohla mít více barev

FIA doporučila řadu opatření, která mají zvýšit bezpečnost závodění. Asi nejzajímavější doporučení se týká dešťových světel, která jsou nově i na bočnicích zadního křídla. Momentálně mají červenou barvu, ale to by se mohlo v budoucnu změnit.

Jezdce by mohla odlišná barva světla na voze před ním upozornit například na žluté vlajky, nebo na to, že jezdec před ním vstupuje do žluté zóny a zpomaluje. 

FIA rovněž provádí průzkum čelních a bočních nárazových struktur, aby dokázaly absorbovat více energie při nárazu dvou aut. Je zřejmé, že jde o důsledek tragické nehody ve Spa v loňském roce. 

Ve F1 a formule E se na tom už pracuje. V případě juniorských sérií bude potřeba počkat na novou generaci šasi. 

Prozkoumají se také únikové zóny, které by mohly disponovat větším počtem protiskluzových a třecích ploch.

FIA také doporučuje zavedení systému monitorování tlaku v pneumatikách. Jezdci by mohli být rychleji informováni o defektech a rychlých ztrátách tlaku v pneumatikách.

Foto: Daimler

Další článek: Andretti by rád viděl Ferrari v IndyCar

12:32 | Sainz a Leclerc se příští týden svezou ve voze SF71H z roku 2018. Každý bude jezdit jeden den.
9:12 | Lando Norris dokončil karanténu a z Dubaje se vrátil do Velké Británie.
20. ledna | Loňský vůz Alfy Romeo měl označení C39, letošní bude mít C41, protože C40 je již dávno rozpracovaný vůz pro rok 2022 (původně 2021).
20. ledna | Alfa Romeo dnes potvrdila datum a místo prezentace 22. února ve Varšavě.