Dešťová světla by mohla mít více barev

Mezinárodní automobilová federace analyzovala celkem 28 nehod z loňského roku v různých sériích a doporučila některá opatření.
Dešťová světla by mohla mít více barev

FIA doporučila řadu opatření, která mají zvýšit bezpečnost závodění. Asi nejzajímavější doporučení se týká dešťových světel, která jsou nově i na bočnicích zadního křídla. Momentálně mají červenou barvu, ale to by se mohlo v budoucnu změnit.

Jezdce by mohla odlišná barva světla na voze před ním upozornit například na žluté vlajky, nebo na to, že jezdec před ním vstupuje do žluté zóny a zpomaluje. 

FIA rovněž provádí průzkum čelních a bočních nárazových struktur, aby dokázaly absorbovat více energie při nárazu dvou aut. Je zřejmé, že jde o důsledek tragické nehody ve Spa v loňském roce. 

Ve F1 a formule E se na tom už pracuje. V případě juniorských sérií bude potřeba počkat na novou generaci šasi. 

Prozkoumají se také únikové zóny, které by mohly disponovat větším počtem protiskluzových a třecích ploch.

FIA také doporučuje zavedení systému monitorování tlaku v pneumatikách. Jezdci by mohli být rychleji informováni o defektech a rychlých ztrátách tlaku v pneumatikách.

Foto: Daimler

Další článek: Andretti by rád viděl Ferrari v IndyCar

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
28. května | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.