Déšť nás připravil o dvojité vítězství, míní McLaren

Rychlost MP4-27 v pátek a v sobotu přesvědčila šéfa McLarenu Martina Whitmarshe, že jeho jezdci by na suchém Sepangu obsadili první dvě místa.
Déšť nás připravil o dvojité vítězství, míní McLaren

"Na suchu, pokud by se nic nepřihodilo, jsme měli rychlost na dvojité vítězství, a mělo to tak dopadnout," cituje Whitmarshe Autosport. "Z tohoto víkendu si odnášíme vedení v šampionátu konstruktérů, v jezdcích jsme na druhém a třetím místě. Máme rychlé auto a doufejme, že v Číně předvedeme dobrý výkon a polepšíme si v šampionátu."

V Malajsii bodoval za McLaren jen Lewis Hamilton, Button se po kolizi s Kartykejanem do první desítky nevrátil. Podle Whitmarshe Hamilton mohl dojet výš, nebýt nutnosti zůstat déle v boxech při první zastávce kvůli provozu v pit lane.

"Lewis byl zdržen. Nemyslím, že jsme byli moc konzervativní, protože kdyby byl vypuštěn, byla tam slušná šance, že do něj narazí Massa, který zrovna přijížděl. Myslím, že se ten mechanik rozhodl správně," uvedl. "Díval jsem se na záznam, protože jsem si myslel, že jsme byli moc konzervativní. Tohle zdržení dostalo Fernanda do čela, jinak to mohlo dopadnout odlišně."

Hamilton vzniklou ztrátu už nedohnal, protože na mokru nebyl tak rychlý jako na suchu. "Skuteční kandidáti na titul také moc nebodovali a já jsem Lewisovi řekl, že se šampionát vyhrává ve dnech, jako je tento, kdy omezujete škody a dokážete získat cenné body. Myslím, že si to brzy uvědomí a zjistí, že je to tak v pořádku."

Další článek: Závod, na který můžeme být právem hrdí