Déšť McLaren nemilosrdně odplavil z první desítky

McLarenu se v Číně nedaří. V kvalifikaci zajel pouze časy, které ho uvrhly do středu pole. Na suchu by však Button s Magnussenem rádi získali body.
Déšť McLaren nemilosrdně odplavil z první desítky

McLaren má po kvalifikaci ke spokojenosti pochopitelně daleko. Ani jeden z jeho pilotů nepostoupil do závěrečných kvalifikačních bojů a o body budou muset bojovat z druhé desítky.

„V těchto podmínkách to nikdy není jednoduché. Měli jsme potíže se zahříváním pneumatik, na což měla vliv i dnešní nízká teplota vzduchu. V Q2 jsem zažíval chvění pneumatik. K tomu dochází, když jste pneumatiky nedokázali zahřát. Když pak zablokujete kola, má to vliv na povrch pneu. Ty pak nemají přilnavost a poskakují po okruhu.

V závodě to bude také složité. Kvůli dnešnímu dešti pojedeme na nepogumované trati. Vážně tedy doufám, že zítra bude sucho. Pak bychom se mohli těšit na zajímavý závod. Jsme více vzadu, než bychom si přáli. Ale i z těchto pozic se letos podařilo zajet pár slušných výsledků. Zítra odpoledne prostě vyjedeme na trať a uvidíme, co zvládneme,“ řekl Button, dnes dvanáctý nejrychlejší. 

Ještě hůře než Button dopadl nováček Kevin Magnussen, který skončil patnáctý. Zdá se, že britskému týmu dnes vůbec nesedly pneumatiky.

„Z patnáctého místa jsem dost zklamaný. Není to žádný zázrak. Ani vlastně nevím, co je přesnou příčinou. Pneumatiky obecně měly špatnou přilnavost – těžko říct, zda to bylo tím, že nepracovaly v optimálním teplotním rozpětí.

Musíme to všechno probrat. Věřím, že máme na víc než na patnáctou pozici. Je jasné, že jsme dnes museli něco udělat špatně. Tak jako tak ale nejsme dost rychlí. Tým odvádí dobrou práci a zlepšuje se, ale chce to čas. Ne vše jde zvládnout přes noc. Týmu ale věřím, zvládneme to. Uvidíme, jak to bude vypadat v závodě,“ prohlásil Magnussen. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Další článek: Chybný údaj na volantu donutil Rosberga riskovat. Zbytečně.

Témata článku: , , ,